/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Magazynowanie drewna i płyt - Projekt Fries

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2013-12-09


Hurtownia drewna Fries dostarcza od wiecej niż 50 lat drewno i produkty z drewna dla rzemiosła. To rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 400 zatrudnionymi tak samo jak i dawniej jest partnerem dla profesjonalnego rzemiosła i znane jest w szczególności w północnych i wschodnich Niemczech, jako przodująca hurtownia drewna.

Masywny system magazynowania na ciężkie produkty z drewna.Masywny system magazynowania na ciężkie produkty z drewna.Fot. OHRA

W czasie strukturalnej przebudowy centrali w Kilonii powstało zadanie dla OHRA, aby dwie nowo wybudowane hale dla KVH i płyt wyposażyć w systemy regałów. Dla tych drewnianych produktów masywne regały wspornikowe są idealnym rozwiązaniem.

W „hali KVH” odpowiednie towary mogą być posortowane i składowane do wysokości 5.500 mm. Jednostronne i dwustronne regały wspornikowe mają głębokość w tym przypadku po 1.200 mm i tak są zaprojektowane, że przenoszą bezproblemowo ciężar do 650 kg/m3, ich obsługa odbywa się za pomocą wózka widłowego bocznego.

W „hali płyt” optymalnym rozwiązaniem dla płyt drewnianych i wiórowych są wsporniki o długości 2.100 mm. Wysokość składowania wynosi tutaj 6.500 mm obsługa dokonywana jest za pomocą czterokołowego wózka widłowego z platformą do kompletacji.

Dodatkowo do nowych regałów wspornikowych dostarczanych do istniejącej hali doszła kompletna przebudowa regałów już w niej istniejących. Wszystkie regały zostały ze starego miejsca przez montażystów OHRY zdemontowane i na nowym miejscu ponownie fachowo zamontowane.

Przy składowaniu pozostałych produktów, jak np. wykładziny lub dywany zachowane regały paletowe zostały przez OHRE fachowo przebudowane, tak że przygotowanie towarów do wysyłki do klienta, następuje bez dodatkowych dalszych dojazdów.

Do składowania na wolnym powietrzu dostarczyła OHRA regały ocynkowane ogniowo z zadaszeniem tak, że składowane drewno jest chronione przed deszczem i jednocześnie może „oddychać”.

Podsumowując OHRA rozwiązała to zadanie magazynowania ku zadowoleniu klienta. Był przy tym tylko jeden rozmówca tak dla nowej rozbudowy, jaki i przebudowy istniejącego systemu regałowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

wózki widłowe do płyt

Witam,

idealny magazyn do zastosowania wózka widłowego bocznego, lub wielokierunkowego, polecam produkty używane oraz nowe z pełna gwarancją.
Magazyn zawsze można powiększyć - zwiększając ilość regałów ustawiając je "częściej" -
wózek boczny transportuje długie elementy w ciasnych magazynach.

Wpis edytowany przez Administratora

techtrans.com.pl [8]Odpowiedz na ten komentarz2013-12-09 12:13:50

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz