/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożar w fabryce mebli Hjort Knudsen

Autor: oprac. pks
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2013-12-08


W sobotę rano w fabryce mebli Hjort Knudsen w Wysoczce k. Piły wybuchł pożar w którego wyniku spłonęło ok. 4 tys. m2 hali w której znajdowała się szwalnia i magazyn skór.

Pożar wybuchł w pomieszczeniu magazynowo-produkcyjnym. W chwili odkrycia pożaru wszyscy pracownicy ewakuowali się i rozpoczęli akcję gaśniczą. Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej ok. godz. 7 rano. W akacji gaśniczej wzięły udział 22 zastępy strażaków, łącznie blisko 90 osób. Na szczęście nikt z pracowników ani strażaków nie odniósł obrażeń.

Pożar był bardzo groźny ze względu na ścisłą zabudowę fabryki. Według informacji Straży Pożarnej udało się nie dopuścić do rozprzestrzenia ognia na hale o łącznej powierzchni ok 30 tys.m2. Ogień ugaszono ok. godz. 14. Do późnych godzin wieczornych trwało dogaszanie pożaru.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru i szacowanie szkód. Według wstępnych ustaleń, ogień prawdopodobnie spowodowały agregaty prądotwórcze, które zostały uruchomione z powodu braku prądu wywołanego wichurą.

Hjort Knudsen to spółka z duńskim rodowodem specjalizująca się w produkcji mebli tapicerowanych, która zatrudnia ok. 900 osób.

To nie pierwszy pożar jaki ma miejsce w zakładzie należącym do spółki.  W ubiegłym roku ogień gaszono w zakładach w Wysoczce i Wyrzysku

Pożar w zakładzie produkcyjnym Hjort Knudsen


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz