/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Trwa wyprzedaż marketów Praktiker i Max-Bahr

Autor: oprac. dja
Źródło: Die Welt
Data: 2013-12-05


Upadłość sieci Praktiker i jej społki zależnej Max-Bahr wstrząsnęła niemieckim rynkiem. Do Praktikera należy 430 sklepów, z czego ponad 300 znajduje się na terenie Niemiec. Liczba sklepów pod logo Max-Bahr przekracza 130. Łączna liczba pracowników sięga 20.000 osób.

Trwa wyprzedaż marektów Praktiker i Max-BahrTrwa wyprzedaż marektów Praktiker i Max-BahrFot. D. Jabłoński

Na szczęście dla nich pojawiaja się chętni na przejęcie sklepów. Pierwsi chętni do przejęcia sklepów odeszli z kwitkiem z powodu braku porozumienia w sparawie wysokości czynszów najmu z Royal Bank of Scotland, który jest jednym z głównych wierzycieli spółki Moor Park zarządzającej nieruchomościami sieci Max-Bahr. Nieudane rozmowy prowadziła najpierw grupa Hellweg, a następnie koncern Globus, który był zainteresowany przejęciem ok. 60 sklepów.

 

Tymczasem w ubiegłym tygodniu 24 sklepy Max-Bahr zostały przejęte przez sieć Bauhaus, a w ostatnich dniach niemiecka prasa poinformowała o kolejnej transakcji dokonanej przez Hagebau.

 

Hagebau to organizacja handlowa skupiająca ok. 360 przedsiębiorstw zajmujących się handlem materiałami budowlanymi, mająca łącznie prawie 1600 punktów sprzedaży. Dzieki przejeciu marketów należących do upadłych spółek Hagebau chce osiągnąć wzrost sprzedaży i zlikwidować "białe plamy na mapie" w lokalizacji swoich jednostek. -Dzięki nowym sklepom osiągniemy dodatkową wartość sprzedaży na poziomie 100 mln euro, jesli nie więcej - powiedział Heribert Gondert, prezes Hagebau.

 

Hagebau przejmuje w sumie 16 sklepów: 13 zlokalizowanych w Niemczech i 3 w Luksemburgu (7 punktów Max-Bahr i 9 Praktiker).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz