/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Wyjście Barlinka z giełdy przesądzone

Barlinek

Autor: oprac. dja
Źródło: Barlinek
Data: 2013-12-04


W wyniku przeprowadzonego wezwania na akcje Barlinka, Michał Sołowow zwiększył stan posiadania do 94,25% kapitału spółki.

Kurs akcji Barlinka na przestrzeni ostatnich pięciu latKurs akcji Barlinka na przestrzeni ostatnich pięciu latFot. GPW

"Na dzień sporządzenia zawiadomienia pan Michał Sołowow posiada, bezpośrednio i pośrednio poprzez podmioty zależne, łącznie 239.439.217 akcji spółki emitenta, co stanowi 94,25% w kapitale zakładowym oraz uprawnia do 239.439.217 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy emitenta, co stanowi 94,25% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Barlinek S.A." - poinformowała spółka w komunikacie.

Obecnie Sołowow posiada bezpośrednio 1 akcję Barlinka, natomiast poprzez spółkę FTF Galleon S.A. - 60,50% oraz poprzez Barcocapital Investment Limited - 33,75% akcji. Przed ogłoszeniem wezwania ogłoszonego przez Barcocapital Investment Limited, Sołowow dysponował łącznie dysponował 71,62% akcji Barlinka.

Do przeprowadzenie ewentualnego wykupu przymusowego Sołowow potrzebuje skupić jeszcze tylko 0,75% kapitału spółki, co nie wydaje się trudnym zadaniem.

Na 3. stycznia 2014r. zaplanowano zwołanie ZWZ Barlinka, podczas którego planowane jest podjęcie uchwał w przedmiocie dematerializacji wszystkich akcji oraz wycofania ich z publicznego obrotu na GPW.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA