/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nagroda UNESCO dla Lasów Państwowych

Autor: Eugeniusz Pudlis
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2013-11-30


24. listopada dyrektor generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak odebrał nagrodę UNESCO dla LP za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska. Ceremonia miała miejsce w Rio de Janeiro, podczas inauguracji Światowego Forum Nauki. Nagrodę wręczyła szefowa UNESCO Irina Bokowa.

Nagroda UNESCO dla Lasów Państwowych Nagroda UNESCO dla Lasów Państwowych Fot. UNESCO

Jurorzy UNESCO uhonorowali w tym roku polskie Lasy Państwowe za prowadzoną przez nie zrównoważoną gospodarkę leśną. Ten sposób gospodarowania lasami godzi ekologiczne, społeczne i ekonomiczne funkcje lasów, realizuje na dużą skalę edukację leśną oraz liczne programy ochrony przyrody i zagrożonych gatunków.

Dyrektor Adam Wasiak podziękował w imieniu pracowników LP za to zaszczytne wyróżnienie fundatorowi nagrody, dyrektor generalnej UNESCO i Radzie „Człowiek i Środowisko”, a także naszemu Ministerstwu Środowiska za zgłoszenie LP do nagrody. Podkreślił też, że polscy leśnicy cieszą się dużym zaufaniem i poparciem społeczeństwa, ale docenienie gospodarki leśnej Lasów Pństwowych przez instytucję międzynarodową jest szczególnym wyróżnieniem i zobowiązuje leśnictwo polskie do kontynuacji proekologicznych działań.

***

Nagroda UNESCO przyznawana jest co dwa lata, od 1991 r. Ufundował ją sułtan Omanu Kabus ibn Said Al Said; to pierwsze arabskie wyróżnienie w dziedzinie ekologii na szczeblu międzynarodowym. Mogą ją otrzymać zarówno instytucje publiczne lub prywatne, jak i osoby fizyczne.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA