/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych poprawia wyniki

Autor: oprac. dja
Źródło: Fabryka Drewna Klejonego
Data: 2013-11-26


Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. ogłosiła dane finansowe za III kwartał. Producent drewna klejonego i konstrukcyjnego przeżywa dobry okres. Zakończenie kilku realizowanych przez spółkę projektów, w tym budowa stoczni jachtowej, przełożyła się na dobre wyniki finansowe.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych poprawia wynikiFabryka Konstrukcji Drewnianych poprawia wynikiFot. Fabryka Drewna Klejonego

Zysk netto spółki w III kwartale 2013r. wyniósł 368,35 tys. zł, co oznacza wzrosto 57% w porównaniu do analogicznego okresu w 2012r. Do końca III kwartału spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży produktów w kwocie ponad 2,922 mln zł, co dało wzrost o 25% w stosunku do roku ubiegłego.

W październiku FKD zakończyła budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 2112 m2, na które otrzymała dofinansowanie w ramach programu Innowacyjna Gospodarka 4.3 Kredyt Technologiczny z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kwota dofinansowania wyniosła 2,219 mln zł. Obecnie trwają prace rozruchowe nowej linii produkcyjnej. Zarząd spółki planuje uzyskanie pełnej mocy produkcyjnej na początku grudnia 2013 roku. W wyposażeniu nowej hali znajduje się nowoczesna i największa w Polsce linia do produkcji drewna wielkogabarytowego.

-Progres danych finansowych pokazuje, że przyjęty model biznesowy się sprawdza. Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. dąży do statusu czołowego podmiotu na polskim rynku producentów drewna klejonego. Skala aktywności jakich spółka dokonała w okresie objętym raportem i projekty w które się zaangażowała, to dowód na wciąż rosnące zainteresowanie ofertą spółki. Poczynione inwestycje, takie jak budowa nowej hali produkcyjnej, jeszcze poprawią konkurencyjność spółki. Będzie to widoczne już na początku 2014r. - mówi Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

W III kwartale FKD sfinalizowała prace przy budowie hali produkcyjnej stoczni jachtowej w gminie Kąty Wrocławskie. Wartość umowy wyniosła 0,733 mln zł. Jest to już drugi obiekt realizowany dla tego samego inwestora. Obecnie spółka realizuje budowę 3 magazynów soli przy Obwodzie Utrzymania Autostrady Lublin. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Planowany termin zakończenia projektu to 31 grudnia 2013 roku.

Zarząd Fabryki Konstrukcji Drewnianych poinformował również o nowym kontrakcie. Mostostal Warszawa S.A. wybrał ofertę spółki do realizacji dostawy oraz kompleksowego montaż konstrukcji dachu i ścian szczytowych z drewna klejonego. Kontrakt opiewa na kwotę brutto ponad 4,649 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz