/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych poprawia wyniki

Autor: oprac. dja
Źródło: Fabryka Drewna Klejonego
Data: 2013-11-26


Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. ogłosiła dane finansowe za III kwartał. Producent drewna klejonego i konstrukcyjnego przeżywa dobry okres. Zakończenie kilku realizowanych przez spółkę projektów, w tym budowa stoczni jachtowej, przełożyła się na dobre wyniki finansowe.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych poprawia wynikiFabryka Konstrukcji Drewnianych poprawia wynikiFot. Fabryka Drewna Klejonego

Zysk netto spółki w III kwartale 2013r. wyniósł 368,35 tys. zł, co oznacza wzrosto 57% w porównaniu do analogicznego okresu w 2012r. Do końca III kwartału spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży produktów w kwocie ponad 2,922 mln zł, co dało wzrost o 25% w stosunku do roku ubiegłego.

W październiku FKD zakończyła budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 2112 m2, na które otrzymała dofinansowanie w ramach programu Innowacyjna Gospodarka 4.3 Kredyt Technologiczny z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kwota dofinansowania wyniosła 2,219 mln zł. Obecnie trwają prace rozruchowe nowej linii produkcyjnej. Zarząd spółki planuje uzyskanie pełnej mocy produkcyjnej na początku grudnia 2013 roku. W wyposażeniu nowej hali znajduje się nowoczesna i największa w Polsce linia do produkcji drewna wielkogabarytowego.

-Progres danych finansowych pokazuje, że przyjęty model biznesowy się sprawdza. Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. dąży do statusu czołowego podmiotu na polskim rynku producentów drewna klejonego. Skala aktywności jakich spółka dokonała w okresie objętym raportem i projekty w które się zaangażowała, to dowód na wciąż rosnące zainteresowanie ofertą spółki. Poczynione inwestycje, takie jak budowa nowej hali produkcyjnej, jeszcze poprawią konkurencyjność spółki. Będzie to widoczne już na początku 2014r. - mówi Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

W III kwartale FKD sfinalizowała prace przy budowie hali produkcyjnej stoczni jachtowej w gminie Kąty Wrocławskie. Wartość umowy wyniosła 0,733 mln zł. Jest to już drugi obiekt realizowany dla tego samego inwestora. Obecnie spółka realizuje budowę 3 magazynów soli przy Obwodzie Utrzymania Autostrady Lublin. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Planowany termin zakończenia projektu to 31 grudnia 2013 roku.

Zarząd Fabryki Konstrukcji Drewnianych poinformował również o nowym kontrakcie. Mostostal Warszawa S.A. wybrał ofertę spółki do realizacji dostawy oraz kompleksowego montaż konstrukcji dachu i ścian szczytowych z drewna klejonego. Kontrakt opiewa na kwotę brutto ponad 4,649 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA