/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Konferencja Naukowa pt. Ekonomiczne problemy realizacji wielofunkcyjnej gospodarki leśnej w Polsce.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Autor: Jakub Glura
Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Data: 2013-11-08


Katedra Ekonomiki Leśnictwa wspólnie z Stora Enso Polska, Instytutem Badawczym Leśnictwa oraz Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk organizują w dniach 4-6 grudnia br. konferencję naukową na temat ekonomicznych problemów realizacji wielofunkcyjnej gospodarki leśnej w Polsce.

Ekonomiczne problemy realizacji wielofunkcyjnej gospodarki leśnej w PolsceEkonomiczne problemy realizacji wielofunkcyjnej gospodarki leśnej w PolsceFot. Drewno.pl

Celem konferencji jest analiza głównych problemów związanych z realizacją wielofunkcyjnej i proekologicznej gospodarki leśnej. Nieuchronny wzrost kosztów jej prowadzenia z jednoczesnym wzrostem zapotrzebowania na zasoby drzewne powoduje powstawanie sprzeczności interesów różnych branż przemysłowych. Będzie to okazja do wymiany poglądów podmiotów działających w sektorze leśnym i drzewnym oraz możliwości wypracowania rozwiązań dotyczących potencjalnych konfliktów występujących na styku tych dwóch gałęzi przemysłu.

Głównymi problemami naukowymi konferencji m.in. będą: baza surowcowa w lasach i możliwości jej eksploatacji, ocena wartości lasu, aspekty klęsk żywiołowych w lasach, nowelizacja uregulowań prawnych zmieniających zasady prowadzenia i finansowania leśnictwa w Polsce, efekt ekonomiczny produkcji sadzonek kontenerowych, itp.

Konferencja odbędzie się w Hotelu AQUARIUS położonym w Kołobrzegu, a szczegółowych informacji udziela przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dr hab. Krzysztof Adamowicz, Tel. 61 848 7688 i kom. 533 091 472 lub pod adresem elkonf@up.poznan.pl. Ponadto wszelkie informacje i aktualności można znaleźć na stronach Katedry Ekonomiki Leśnictwa pod adresem http://www.up.poznan.pl/kel/Konferencja_naukowa/konferencja_naukowa.html.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

...

Ciekawy temat konferencji. Moim zdaniem dlatego, że leśnictwo w Polsce działa w pewnym permanentnym dylemacie - czy działać na rzecz gospodarki w kraju? - czy może jednak lewitować w kierunku "krajowego parku narodowego"? - Lasy w Polsce prowadzone sa dobrze jednak jednocześnie szalenie zachowawczo, co widać w kontekście pozyskania na mniejszym poziomie niż to możliwe (bez żadnej szkody). Pozyskanie na więkiszym poizomie mogłoby spowodować konieczność racjonalizacji tej organizacji co budzi tam wiele obaw i w kontrze wysuwa się argumenty w obronie ekologii. W języku angielskim mówi się o tej branży forest industry, w Polsce mówi się sektor leśny i drzewny...etc.etc.etc. ;) żyjemy w bardzo ciekawym kraju.

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2013-11-12 16:47:51

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz