/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Elektrociepłownia Siekierki przerobi kocioł na biomasę

Autor: oprac. pks
Źródło: WNP.pl
Data: 2013-11-04


Po blisko roku od momentu ogłoszenia przetargu podpisana została umowa na modernizację kotła w Elektrociepłowni Siekierki w celu dostosowania go do spalania biomasy.

Elektrociepłownia Sekierki: silosy na pelletElektrociepłownia Sekierki: silosy na pelletFot. PGNiG Termika

Według informacji portalu WNP.pl, konsorcjum austriackiego Andritz Energy & Environment i Bilfinger Infrastructure podpisało z PGNiG Termika kontrakt na dostosowanie jednego z kotłów w Elektrociepłowni Siekierki do spalania biomasy. Wartość zawartej umowy wynosi 310,5 mln zł brutto.

Należący do PGNiG Termika S.A. zakład w Siekierkach jest największą w Polsce i drugą co do wielkości w Europie elektrociepłownią, dysponującą mocą cieplną na poziomie 2081 MW i mocą elektryczną w wysokości 622 MW.

Plan przebudowy kotła OP 230 K1 obejmuje dostosowanie go do spalania biomasy oraz budowę instalacji rozładunku, magazynowania i podawania biomasy. Zamówienie przetargowe wyszczególniło m.in. takie zadania jak: konwersję kotła, dostosowanie instalacji przykotłowych, gospodarkę odpadami paleniskowymi, układ podawania paliwa do kotła z zasobnikami, instalację redukcji tlenków azotu z wykorzystaniem technologii SNCR, niezbędne prace dostosowawcze w istniejących układach. Przewidziano budowę węzłów: wjazdowego, przyjęcia peletów, przygotowania peletów, magazynowania peletów, przyjęcia zrębków dostarczonych transportem kolejowym i samochodowym, przygotowania tychże zrębków, węzeł magazynowania zrębków, transportu paliwa do kotłowni oraz układ sterowania całą instalacją i układ zasilania w energię elektryczną.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz