/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Czysto jak w kuchni

Autor: Małgorzata Wnorowska
Źródło: Spółka Meblowa KAM
Data: 2013-10-16


Czystość i higiena w kuchni zależy nie tylko od tego jak często w niej sprzątamy, ale również od komponentów, z jakich wykonane zostały nasze meble.

O higienę w kuchni warto zadbać już na etapie montażu, szczególnie osadzanych w blacie zlewozmywaków i płyt kuchennych.O higienę w kuchni warto zadbać już na etapie montażu, szczególnie osadzanych w blacie zlewozmywaków i płyt kuchennych.Fot. Spółka Meblowa KAM

Białe lakierowane meble, wykonane w technologii wysokiego połysku to wciąż ulubiony przez Polaków trend w urządzaniu kuchennych wnętrz. Biała kuchnia wygląda elegancko, ale też kojarzy się z czystością, a Polacy coraz większą wagę przywiązują do tego co jedzą, czy jest to zdrowe, dietetyczne, przygotowane w higienicznych warunkach.

- Wbrew pozorom utrzymanie czystości w białej kuchni nie jest trudne, szczególnie gdy są to meble lakierowane czy akrylowane, gdzie do idealnie gładkiej powierzchni trudniej przywiera kurz i brud - mówi Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM.

Powierzchnia mebli wykonanych w technologii akrylowania pozwala nie tylko łatwo usunąć tłuste plamy czy ślady palców, ale dodatkowo - co jest atutem wobec lakieru - można ją odrestaurować specjalną pastą, gdy po długim czasie użytkowania pojawią się rysy.

Bardziej niż o rysy na frontach klienci martwią się o rysy na blatach. Ostrze noża czy przesuwane po blacie garnki, mogą tworzyć mikrozarysowania, w które łatwo dostaje się brud. Ale i z tym problemem poradzili sobie producenci. Na rynku dostępne są blaty drewnopochodne ze specjalnymi powłokami, które są trwałe i odporne na uszkodzenia, a także doskon­ale zabez­pieczone przed wilgo­cią.

- W naszych meblach kuchennych m.in. linii Kammoduł oraz Olivia stosujemy blaty z powłokami antybakteryjnymi Duropal MicroPlus z linii UNICO Pres­tige Surfaces - mówi Alicja Gajewska. - Powłoka ta w ciągu 24h redukuje liczbę bak­terii, zna­j­du­ją­cych się na powierzchni blatu o  ponad 99 %, pozwala­jąc tym samym zachować ide­alną czys­tość i zawsze przy­go­tować zdrowy posiłek.

Jeśli chcemy, by nasza kuchnia była łatwa w utrzymaniu czystości, musimy o to zadbać już na etapie jej montażu.

 

- Bardzo ważne jest, by szafki kuchenne były idealnie dopasowane, a wszelkie szpary między ścianą czy podłogą zabezpieczone - radzi Alicja Gajewska. - Profesjonalna ekipa montażowa powinna też zadbać o prawidłowe zabezpieczenie otworów, w których osadzono sprzęt AGD: zlewozmywak czy płytę gazową, w przeciwnym razie bardzo szybko w powstałe szpary wniknie brud.

Czysto jak w kuchni (Zdjęcia: 4)

O higienę w kuchni warto zadbać już na etapie montażu, szczególnie osadzanych w blacie zlewozmywaków i płyt kuchennych.O higienę w kuchni warto zadbać już na etapie montażu, szczególnie osadzanych w blacie zlewozmywaków i płyt kuchennych.Antybakteryjna powłoka blatu w kuchni Olivia daje gwarancję przygotowania zdrowych posiłkówBiałe fronty mebli Kammoduł wykonane zostały w technologii akrylowania, która ułatwia utrzymanie kuchni w czystości.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz