/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged Meble dogadał się z kredytującym go bankiem

Paged

Autor: oprac. dja
Źródło: Paged
Data: 2013-10-09


Paged Meble SA uzgodnił z Bankiem Zachodnim WBK SA oraz PAGED SA (jedynym akcjonariuszem spółki) długoterminowy plan finansowy oparty na trzyletnim planie restrukturyzacji spółki.

Paged Meble dogadał się z kredytującym go bankiemPaged Meble dogadał się z kredytującym go bankiemFot. Paged Meble

W oparciu o plan restrukturyzacji spółki na lata 2013-2016 strony porozumienia uzgodniły sposób wsparcia spółki przez Paged SA oraz restrukturyzację istniejącego zadłużenia wobec BZ WBK, obejmującego m.in.:
- wydłużenie przez bank okresu finansowania spółki kredytem inwestycyjnym, tj. przesunięcie o 12 miesięcy (do dnia 30 września 2016r.) terminu spłaty pozostałej kwoty kredytu wynikającego z umowy o kredyt inwestycyjny z dnia 20 listopada 2007r. (aktualnie do spłaty pozostaje kwota 2,121 mln euro),
-  zmianę harmonogramu spłat kwoty kredytu inwestycyjnego, polegającą na zmniejszeniu wysokości rat kapitałowych w okresie najbliższych 12 miesięcy (ulegają przesunięciu na kolejne okresy),
- przedłużenie przez bank finansowania spółki kredytem obrotowym w kwocie 12,4 mln zł, wynikającego z umowy o kredyt obrotowy z dnia 5 czerwca 2003r., tj. przesunięcie daty ostatecznej spłaty kredytu obrotowego do dnia 29 września 2014r.

Potwierdzeniem uzgodnień jest zawarcie 1. października 2013r. aneksów do umów kredytowych o kredyt inwestycyjny oraz o kredyt obrotowy pomiędzy Paged Meble a BZ WBK.

Plan restrukturyzacji Paged Meble SA na lata 2013-2016 jest efektem kilkumiesięcznych prac zespołu specjalistów, prowadzonych pod kierownictwem zarządu Paged SA przy współudziale audytorów zaakceptowanych przez BZ WBK. Firma doradcza przeprowadziła przegląd spółki (tzw. Independent Business Review - IBR), którego przedmiotem był opracowany plan. Niezależna firma doradztwa biznesowego oceniła jego założenia jako realne, przy założeniu realizacji określonych działań naprawczych.

Spółka zobowiązała się do realizacji działań naprawczych wskazanych w powyższym raporcie i przeglądzie operacyjnym zakładów produkcyjnych stanowiącym załącznik do raportu IBR. Realizacja planu restrukturyzacji będzie monitorowana przez biegłego na potrzeby Banku, który będzie otrzymywał raporty z przeglądów kwartalnych, wskazujących sytuację finansową firmy, stopień realizacji planu finansowego wraz z ewentualną bieżącą korektą prognoz na okres restrukturyzacji i poziom realizacji wskaźników finansowych.

Spółka została również zobowiązana do spełnienia szeregu kowenantów finansowych i niefinansowych uzgodnionych w porozumieniu z bankiem.

Zdaniem zarządu Paged SA zwarcie aneksów do umów kredytowych przyczynia się do stabilizacji płynności finansowej Paged Meble SA i możliwości kontynuowania działalności, a realizacja uzgodnionego planu restrukturyzacji ma umożliwić osiągnięcie trwałej poprawy rentowności i rozwoju rynkowego spółki w kolejnych latach.

W celu przejęcia kontroli nad właściwą realizacją planu restrukturyzacji Paged Meble zmieniono skład zarządu spółki, do którego weszli członkowie zarządu Paged SA. Od 1. lutego funkcję Prezes Zarządu Paged Meble SA pełni Daniel Mzyk. Natomiast z dniem 1. października do pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów spółki powołany został Robert Ditrych.

W ramach Grupy Paged Meble współpracują różne marki. Paged Meble koncentruje się na uniwersalnych i nowoczesnych meblach do jadalni i salonu posiadając przy tym szeroką ofertę stołów i krzeseł. Woodways specjalizuje się w sypialniach. Na rynku krajowym występuje też Paged Meble Design Collection. Za granicą firma działa jako Paged Contract International. Do Grupy Paged meble należy też marka Meble Jarocin.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz