/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jak pielęgnować meble?

IMS Group

Autor:
Źródło: IMS Group
Data: 2013-09-23


Miejsce, w którym żyjemy intensywnie: pracujemy, odpoczywamy, jemy, śmiejemy się, śpimy - nasz dom. Chcemy czuć się w nim jak najbardziej komfortowo. Meble, które wybieramy są odbiciem naszego gustu, muszą też dobrze pełnić swoje funkcje praktyczne. By służyły nam jak najlepiej warto poświęcić im odrobinę uwagi każdego dnia.

Bydgoskie Meble: Montana Bydgoskie Meble: Montana Fot. IMS Group

Trudno wyobrazić sobie salon, sypialnię czy jadalnię zaaranżowane bez użycia naturalnych materiałów. Meble wykonane z litego drewna lub fornirowane, czynią wnętrze przytulnym i stylowym. Odpowiednia pielęgnacja jest nieodzowna dla każdego, kto ceni komfort i trwałość.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pielęgnacji mebli…
Naturalne materiały oprócz efektownego wyglądu, dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że i one mają swoje wymagania. Meble drewniane i fornirowane nie lubią nadmiernej wilgoci. Należy to uwzględnić nie tylko przy wyborze miejsca ich ustawienia, ale i przy czyszczeniu i konserwacji. Regularne odkurzanie, przy którym świetnie sprawdzi się sucha szmatka lub odkurzacz zakończony miękką szczoteczką, pozwoli uniknąć poważniejszych zabrudzeń. Trzeba pamiętać także o tym, że wysoka temperatura może wpływać na wymiary mebli. Jeżeli chcemy, by zachowały one przez lata nienaruszoną strukturę i wymiary, nie możemy stawiać ich w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł ciepła.

Bydgoskie Meble: Quartz Bydgoskie Meble: Quartz Fot. IMS Group

Słów kilka o okleinie
Meble fornirowane, czyli oklejone cienkimi płatami naturalnego drewna, to rozwiązanie komfortowe i stylowe. Meble fornirowane doskonale zaprezentują się w salonie czy jadalni, jednak by zachować ich nieskazitelny wygląd należy mieć na względzie kilka kwestii.

W przypadku okleiny szczególnie ważne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z wodą. Do czyszczenia najlepiej używać miękkiej, bawełnianej ściereczki.

Meble okleinowe nie lubią też gorących przedmiotów, co może okazać się szczególnie ważne w jadalni. Stawiając gorące naczynia, powierzchnię stołu najlepiej jest zabezpieczyć podkładkami. Przydadzą się one również w przypadku przedmiotów ciężkich czy posiadających ostre krawędzie – piękny mebel z zarysowaniami traci na uroku. Z tego samego powodu, zmieniając położenie mebla, należy go unieść i przenieść w inne miejsce, nie przesuwać po powierzchni podłogi.

Taka dbałość jest wskazana w przypadku mebli fornirowanych. Strategiczne elementy mebli, takie jak powierzchnie stołów i stolików, powinny zostać przez producenta zabezpieczone w sposób szczególny, który podnosi ich odporność na działanie wysokiej temperatury, wilgoci czy alkoholu. Ułatwia to swobodne, beztroskie korzystanie z mebli przez wiele lat, przy zachowaniu jedynie podstawowej ostrożności.

Warto pamiętać też o tym, że światło słoneczne powoduje zmianę koloru. Jeżeli jesteśmy przywiązani do wyglądu naszych mebli, nie narażajmy ich na długotrwałą, bezpośrednią ekspozycję na słońce.

Minimalny wysiłek, jaki powinniśmy włożyć w pielęgnacje mebli, naprawdę się opłaca. Codzienne, drobne zabiegi i pamiętanie o kilku zasadach pomogą nam utrzymać meble w doskonałej kondycji i cieszyć się nimi przez długie lata.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA