/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

40. Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie - Sukces jubileuszowej edycji MTM

Autor:
Źródło: DEMUTH ALFA sp. z o.o.
Data: 2013-09-23


Zakończyła się jubileuszowa - 40. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, w trakcie której po raz pierwszy odbyły się Targi Maszyn i Akcesoriów AMiA. Wydarzenie odwiedziło 10150 gości z Polski i zagranicy, gdzie przeważali decydenci z Europy Wschodniej.

Fot. MTM Ostróda

Na 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się ponad stu wystawców z kraju
i zagranicy. Wśród nich znalazły się zarówno debiutujące marki meblowe, jak i czołowi producenci z branży, m.in. FORTE, MEBLE WÓJCIK, MEBLOMAK, MK FOAM, JANPOL, STOLKAR, EUROFIRANY, BENIX. Na stoiskach obecne były także firmy usługowe zajmujące się aranżacją i projektowaniem wnętrz oraz wydawnictw branżowych. 


Arena dobrych kontraktów
Na 123 stoiskach zaprezentowano całą gamę najnowszych modeli mebli wypoczynkowych, sypialnianych, stylowych, a nawet dziecięcych. Mogliśmy zapoznać się z szeroką ofertą mebli modnych, designerskich krzeseł z plastiku, foteli z jeansu, fikuśnych stołów, ale także tradycyjnych
i funkcjonalnych sof, narożników czy komód. Można było także wybierać spośród ogromnej liczby artykułów wyposażenia wnętrz.

Międzynarodowe Targi Meblowe to wyjątkowy moment roku, w którym w jednym miejscu i czasie producenci mogą spotkać się ze swoimi partnerami biznesowymi, aby przedstawić im najnowsze propozycje ze świata kolekcji meblowych będących podstawą do opiniowania wzorów i kontraktacji zamówień.

– Na tegorocznej edycji pojawiło się wielu naszych klientów oraz partnerów handlowych. Obecność na takim wydarzeniu jest bardzo ważna bo nie sprowadza się tylko do oglądania mebli w katalogu. Pozwala odwiedzającym na dotknięcie mebla i zobaczenie modeli, które oferujemy, na własne oczy. Daje także możliwość zyskania nowych kontaktów i jest okazją do spotkań biznesowych w miłej
i luźnej atmosferze – mówi Aleksander Bożek z firmy Benix.

Na kilkunastu stoiskach strefy AMiA ofertę zaprezentowały firmy produkujące m.in. maszyny dla przemysłu tekstylnego i tapicerskiego, systemy odpylające i filtrujące oraz akcesoria i fabrykaty. Firma Allcomp pokazała system MMS (Machine Moving System), umożliwiający pracę cuttera
z kilkoma równoległymi stanowiskami. Po raz pierwszy w Ostródzie gościliśmy firmy Semaco, Schuko
i Bellussi Group.

- Jeśli  odzew po zapytaniach o naszą ofertę będzie pozytywny, z pewnością rozważymy przyjazd na następną edycję. Oczywiście jest dla nas także istotne, kto będzie się wystawiał poza nami – mówi Robert Marciniak, firma Schuko.

Zarówno wśród zwiedzających z Polski jak i zagranicy obecni byli: dyrektorzy i prezesi firm, szefowie działów marketingu, kierownicy i właściciele sklepów oraz dyrektorzy pionów produkcyjnych.

Międzynarodowy wymiar MTM
Tej jesieni organizatorzy postawili na ścisłą współpracę z partnerami ze Wschodu. A wszystko to dzięki ścisłej współpracy z Izbami Przemysłowo-Handlowymi w Kaliningradzie i Lwowie, które w sumie zrzeszają 700 firm ze Wschodu.

- Międzynarodowe Targi Meblowe mają wiele atutów, które już zwabiają do Ostródy pojedynczych rosyjskich przedsiębiorców, a będą ich wkrótce zwabiać dużo więcej – mówi Elena Romanowa, dyrektor Wydziału Współpracy Międzynarodowej Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Wśród zagranicznych gości obecni byli także klienci z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Czech, Finlandii i Szwecji.

- Przed targami zapewnialiśmy wystawców o obecności klientów z zagranicy i spełniliśmy naszą obietnicę. Wizyta klientów z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji czy krajów skandynawskich przełożyła się na dużą liczbę zamówień oraz nowych kontaktów – mówi Robert Mieldziuk, manager projektu.

W gronie wystawców z zagranicy znaleźli się: włoska firma Bellussi, Joldija z Litwy oraz grecka marka Inart. –Targi to element marketingu poprzedzającego sprzedaż. Dlatego pojawiliśmy się tu – mówi Agnieszka Gallas, menager sprzedaży Bellussi Group. – Chcielibyśmy, aby dzięki Ostródzie marka Bellussi była bardziej rozpoznawalna.

Rozmowy o biznesie i nie tylko…
Ze względu na formułę targów w trakcie wydarzenia odbyło się mnóstwo rozmów biznesowych. Ponadto codziennie na scenie miały miejsce prezentacje, warsztaty i wykłady. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny zorganizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Uczestnicy: Piotr Wójcik, Wojciech Gieburowski, Marcin Tomiczek, Tadeusz Respondek oraz Artur Szynaka odpowiadali na pytania dotyczące przyszłości handlu meblami
w Polsce. Wydawnictwo Promedia zorganizowało natomiast wykłady dotyczące marketingu sensorycznego czy efektywnej sprzedaży w dobie kryzysu.

W trakcie targów porad wnętrzarskich udzielali także znani z programów telewizyjnych Daniel Wieleba (Wnętrza Daniela) oraz Urszula Kołodziejek-Herman (Dekoratornia).

Na półmetku targów – 4 września odbył się tradycyjny Wieczór Wystawcy, w trakcie którego żywiołowy koncert dała grupa Blue Cafe. Występ gwiazdy poprzedziło niesamowite show grupy Multivisual. W trakcie bankietu kapituła Demuth Expo Awards przyznała także nagrody 40. edycji MTM Ostróda. W tym roku nagradzano w trzech kategoriach: najlepsze stoisko, najlepszy mebel tapicerowany, najlepszy mebel skrzyniowy.

Laureaci nagród Demuth Expo Awards:
Najlepsze stoisko– ekspozycja firmy „Forte”
Najlepszy mebel tapicerowany - narożnik "Bavero" firmy „Benix”
Najlepszy mebel skrzyniowy – komoda wystawiona przez wydawnictwo meblarstwo.pl

Ostródzki profesjonalizm i klimat
Rozmach, z jakim organizatorzy przygotowali tegoroczną edycję spotkał się z pozytywnym odbiorem wystawców i przybyłych gości z Polski i zagranicy. Wystawcy zgodnie przyznawali, że MTM charakteryzuje profesjonalna organizacja i pozytywny klimat sprzyjający rozmowom biznesowym.

-Tegoroczną edycję określiłbym jednym słowem: rewelacja - mówi Tomasz Wieszczak z firmy Benix.
-Ostródzkie targi są sprawnie zorganizowane i świeższe niż inne tego typu imprezy w Polsce – uważa Boris Fleites-Jończyk z firmy Tagrel.

Kolejna edycja targów meblowych odbędzie się jesienią 2014r. Więcej informacji niebawem, ale już dziś zapraszamy Państwa do Areny Ostróda - nowoczesnego Centrum Targowo – Konferencyjnego Warmii i Mazur. Obiekt dysponuje 20 000 m2 powierzchni wystawienniczej oraz 2000 m2 powierzchni konferencyjnej, co daje trzecią pozycję w gronie tego typu obiektów pod względem wielkości w Polsce. Arena Ostróda ma wspaniałe warunki do organizacji wydarzeń biznesowych na najwyższym poziomie. Jak mówią organizatorzy – sukces tegorocznej edycji targów MTM jest istotnym impulsem do zaproponowania przedsiębiorcom przyszłego kalendarza imprez biznesowych w formule zapewniającej unikalne korzyści, których podstawą jest wysoka stopa wzrostu z inwestycji
w udział w wystąpienie targowe.

Relacja wideo z targów MTM w Ostródzie

40. Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie - Sukces jubileuszowej edycji MTM (Zdjęcia: 10) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA