/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fürstenberg Holz wybuduje zakład w Jeleniej Górze

KSSE

Autor: oprac. pks
Źródło: KSSE
Data: 2013-09-19


Niemiecka grupa Fürstenberg Holz otrzymała zgodę na prowadzenie działalności w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Fürstenberg Holz wybuduje zakład w Jeleniej GórzeFürstenberg Holz wybuduje zakład w Jeleniej GórzeFot. Fürstenberg Holz

W ramach uzyskanego zezwolenia należąca do grupy Fürstenberg Holz spółka Industrial Packaging Solutions Jelenia Góra wybuduje zakład produkcyjny na terenie podstrefy w Jeleniej Górze. Firma zatrudni co najmniej 55 osób i utrzyma deklarowane zatrudnienie do 2020r.

Budowa ruszy w przyszłym roku, natomiast otwarcie w pełni funkcjonującego zakładu może nastąpić w 2015r. Wartość pierwszej fazy inwestycji, na którą składać się będzie hala i organizacja produkcji to ok. 15 mln zł.

Grupa Fürstenberg Holz specjalizuje się w produkcji drewnianych opakowań przemysłowych, głównie jednorazowych, dla branży motoryzacyjnej oraz maszynowej. W ofercie firmy znajdują się również impregnowane ciśnieniowo słupy drewniane oraz drewniane ekrany akustyczne.

Fürstenberg Holz działa w Polsce poprzez spółkę zależną Zakłady Drzewne Dobiegniew sp. z o.o., która posiada dwa zakłady produkcyjne w Dobiegniewie i Jeleniej Górze.

Do grupy należy również czeska spółka Timberimpex s.r.o.

Aktualizacja: 01.10.2013r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz