/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy

Autor: Jolanta Szczepaniak
Źródło: SC Consulting
Data: 2013-09-13


24 – 25 października 2013 w Hotelu „Wodnik" w miejscowości Słok k/ Bełchatowa odbędzie się III edycja Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy, podczas którego w jednym miejscu i czasie omówione zostaną najbardziej nurtujące problemy i zagadnienia z zakresu spalania i współspalania biomasy.

Fot. Drewno.pl


Zaszczytny tytuł Gospodarza Honorowego Forum po raz kolejny objęło PGE GiEK S.A., natomiast Patronat Merytoryczny Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Patronami Honorowymi wydarzenia zostali Ministerstwo Gospodarki, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Główny Instytut Górnictwa, Starostwo Powiatowe Bełchatów oraz Marek Chrzanowski – Prezydent Miasta Bełchatowa.

Forum jest dwudniowym, cyklicznym, międzynarodowym spotkaniem branży, spotkaniem konferencyjno – warsztatowym, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń dla branży energetycznej i gromadzi wybitnych specjalistów z sektora biomasy. Podczas dwóch dni Forum uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych dyskusjach na temat eksploatacji, konserwacji i przerabiania kotłów do spalania i współspalania biomasy.

Poprzednie edycje Forum zgromadziły po kilkuset ekspertów i przedstawicieli najważniejszych zakładów oraz firm z branży.

Prelekcje przygotują przedstawiciele czołowych firm energetycznych, dostawców technologii i innowacyjnych rozwiązań, którzy zaprezentują swoje doświadczenia z rynku polskiego i zagranicznego oraz przedstawiciele najważniejszych urzędów, instytutów, instytucji kontrolujących, jak również profesorowie najlepszych uczelni w Polsce.

W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się biesiadna kolacja, która będzie doskonałą okazją do zawarcia nowych kontaktów biznesowych, rozmów branżowych, jak również do miłego spędzenia czasu.

Drugiego dnia Forum, biorąc pod uwagę wymogi i kontrole postawione ostatnio przedsiębiorstwom spalającym biomasę, a co za tym idzie – przedsiębiorstwom dostarczającym biomasę, organizatorzy we współpracy z Panem Leszkiem Wodzińskim, Ekspertem ds. Systemów Wsparcia OZE i CHP przygotowali specjalne seminarium: Biomasa – spalać, czy nie spalać? – oto jest pytanie - nowe i planowane regulacje dotyczące gospodarki paliwem biomasowym.

Tuż po seminarium w imieniu Gospodarza Forum – firmy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – organizatorzy zapraszają uczestników do zwiedzania bloku 858 MW w Elektrowni Bełchatów.

Program oraz szczegóły Forum znajduje się na http://scc.com.pl/konferencje/en/fteb3/ 
 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA