/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Regał wysięgnikowy do handlu drewnem

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2013-09-02


DEG: 3.200 metrów powierzchni magazynowej

Regał wysięgnikowy do handlu drewnemRegał wysięgnikowy do handlu drewnemFot. OHRA

Spółdzielnia DEG Dach-Fassade-Wand eG ist jest jedną z najlepszych spółdzielni w branży dekarskiej w Westfalii. Dzięki budowie nowego magazynu w Wuppertal można było uzupełnić paletę produktów w materiały budowlane, poprzez poszerzenie asortymentu w elementy drewniane oraz produkty do drewna. Regały wysięgnikowe OHRA dbają przy tym o zapewnienie wystarczającej powierzchni magazynowej, elastyczne ramiona wysięgnikowe systemu zmniejszają ryzyko uszkodzeń składowanych artykułów.

Budowa nowego magazynu dała miejsce na kompletna paletę produktów z zakresu profesjonalnego handlu drewnem: firmy dekarskie z rejonu Wuppertal znajdą tutaj drewniane elementy konstrukcyjne o długości do 13 metrów, drewno klejone, tarasowe, płyty okładzinowe lub OSB i wiele więcej. Dotychczas artykuły z tego asortymentu były składowane na ziemi. Ale dostęp do tak składowanych towarów wymagał wiele czasu i często prowadził do uszkodzeń artykułów drewnianych. Przede wszystkim brakowało miejsca na poszerzony asortyment drewniany.

Budowę regałów wysięgnikowych w nowym magazynie firma DEG zleciła przedsiębiorstwu OHRA z Kerpen, które specjalizuje się między innymi w produkcji systemów regałowych do handlu drewnem. Firmę DEG przekonała przede wszystkim konstrukcja ramion wysięgnikowych: są one bowiem zawieszane pionowo na stojakach, a nie są przykręcane lub zgrzewane. Dzięki temu zawieszone ramię jest elastyczne i odchyla się przy uderzeniu. W ten sposób można uniknąć uszkodzeń regału jak również składowanych towarów.

OHRA zaprojektowała łącznie pięć dwustronnych i dwa jednostronne ścieżki z regałami o długości po 38 metrów. Przy wysokości 6.285 milimetrów wykonano siedem poziomów, co pozwoliło na uzyskanie łącznie prawie 3.200 metrów powierzchni na regałach. Regały zostały wykonane z wąskimi ścieżkami i mogą być obsługiwane przez czterodrożne wózki widłowe - umożliwia to maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Również usługi doradcze firmy OHRA były dla DEG bardzo przekonywujące: bowiem, aby móc optymalnie ustawić regały między wspornikami konstrukcji hali, należało indywidualnie dostosować długość ramion wysięgnikowych. Wynikły stąd różne punkty ciężkości, które należało uwzględnić przy konstruowaniu regałów.

Na cały projekt - od pierwszego zapytania do zakończenia montażu - specjaliści OHRA potrzebowali tylko trzy i pół miesiąca. Dzięki obecnej powierzchni regałów w wielkości 3.200 metrów firma DEG może zaoferować swoim klientom bogaty asortyment towarów z drewna.

O firmie DEG Dach-Fassade-Holz eG:

Firma DEG Dach-Fassade-Holz eG została powołana do życia jako spółdzielnia w roku 1947 przez Karla Niermanna, szefa zrzeszenia dekarzy w Hamm. Od tego czasu rozwinęła się ona w jedną z najlepszych spółdzielni w branży dekarskiej w Westfalii. Obecnie zatrudnia ona ponad 400 pracowników w 20 oddziałach i osiąga przychody w wysokości ponad 250 milionów Euro. DEG ma swojej ofercie produkty przez artykuły do wykończenia fasad do elementów drewnianych - wszystko dla dekarzy. Ofertę spółdzielni zamyka szeroka paleta nowych pomysłów w zakresie usług oraz intensywna opieka klienta.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami komisjonowania i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH
Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152
email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl

Sprzedaż Polska
Północna: +48 663905555
Południowa: +48 605970505


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz