/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

INVADO stało się częścią szwajcarskiego Looser Holding

Looser Holding

Autor: oprac. dja
Źródło: Looser Holding
Data: 2013-08-13


Producent stolarki drzwiowej INVADO sp. z o.o. z siedzibą w Dzielnej stał się częścią szwajcarskiej grupy Looser Holding AG.

INVADO stało się częścią szwajcarskiego Looser HoldingINVADO stało się częścią szwajcarskiego Looser HoldingFot. Invado

INVADO jest producentem drzwi okleinowanych, laminowanych, fornirowanych, szklanych i technicznych oraz drzwi przesuwnych i ościeżnic. Założona w 1990r. spółka INVADO zalicza się dziś do najważniejszych uczestników rynku drzwi wewnętrznych w Polsce i w Europie Wschodniej. Przez minione 23 lata właściciele stale inwestowali w efektywne procesy produkcyjne i nowoczesne technologie, rozwijając szeroki asortyment innowacyjnej stolarki drzwiowej.

W ubiegłym roku spółka INVADO osiągnęła sprzedaż na poziomie ok. 105 mln zł. 50% przychodów stanowi sprzedaż krajowa, druga połowa sprzedaży realizowana jest w krajach Wschodniej i Zachodniej Europy. Według szacunków udział INVADO w polskim rynku drzwi wewnętrznych wynosi obecnie około 5%, co daje przedsiębiorstwu trzecie miejsce.

Dotychczasowi udziałowcy INVADO uznali Looser Holding i Grupę PRÜM-GARANT, w skład których wejdzie polska fabryka, za partnerów godnych zaufania, którzy odpowiedzialnie pokierują spółką i zapewnią długofalową perspektywę działalności oraz możliwości dalszego rozwoju przedsiębiorstwa zatrudniającego 420 pracowników. 30 lipca sfinalizowana została umowa zakupu przez Looser Holding AG  100% udziałów w INVADO sp. z o.o.. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

INVADO wejdzie w skład działu stolarki drzwiowej Looser jako samodzielne przedsiębiorstwo  wraz z kadrą zarządzającą i wszystkimi pracownikami. Jako część holdingu współdziałać będzie z działającą na rynku stolarki otworowej niemiecką Grupą PRÜM-GARANT. Ogólna odpowiedzialność za dział stolarki spoczywać będzie na barkach Detleva Schrödera, Prezesa Zarządu Grupy PRÜM-GARANT. Na rynku pozostanie również marka INVADO, która działać będzie wraz z niemieckimi brandami PRÜM i GARANT.

Dzięki przejęciu polskiego producenta, Looser Holding umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Dokonana akwizycja poszerza portfel segmentu stolarki drzwiowej Grupy Looser i otwiera nowe perspektywy na rynkach Europy Wschodniej. -Polska jest znaczącym rynkiem o łącznej wielkości 3 mln szt. drzwi wewnętrznych - mówi Tim Talaat, CEO Grupy Looser. -Akwizycja INVADO umacnia pozycję naszego segmentu stolarki drzwiowej. Nasza Grupa PRÜM-GARANT jest przodującym uczestnikiem rynku niemieckiego, odznaczającym się mocnymi wzrostami i dobrą zyskownością. Przez akwizycję INVADO zyskujemy dochodowe przedsiębiorstwo na rynku wschodnioeuropejskim. Dzięki tej transakcji czynimy jednocześnie kolejny, ważny krok we wdrażaniu naszej strategii internacjonalizacji.

Looser Holding AG to międzynarodowy holding przedsiębiorstw przemysłowych z siedzibą w Arbon (Szwajcaria). Grupa prowadzi działalność w dziedzinie materiałów powłokowych, termostatyzacji, wyposażenia zapleczy przemysłowych i stolarki drzwiowej. Grupa zatrudnia ogółem 1.830 pracowników w 21 spółkach działających w Europie, Azji i USA. Imienne akcje Looser Holding AG są notowane na giełdzie szwajcarskiej SIX Swiss Exchange (Main Standard).

Wchodząca w skład holdingu Grupa PRÜM-GARANT dysponuje szeroką ofertą i zajmuje drugie miejsce na rynku drzwi wewnętrznych w Niemczech. Grupa wytwarza i sprzedaje drzwi wewnętrzne i ościeżnice. Ofertę uzupełniają drzwi techniczne: ogniowe, dymoszczelne, antywłamaniowe, dźwiękoszczelne, termoizolacyjne, antyradiacyjne i drzwi do pomieszczeń wilgotnych. Asortyment obejmuje masywne drzwi drewniane, lakierowane na biało, okleinowane i laminowane, fornirowane, aż po kompletne drzwi szklane. Sprzedaż wyrobów realizowana jest za pośrednictwem struktur handlu branżowego. Przedsiębiorstwo działa z powodzeniem pod obiema markami, zatrudnia ogółem 960 pracowników i ma w Niemczech dwa zakłady produkcyjne, w Weinsheim i Ichtershausen.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz