/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Biofactory zakończyło kolejną inwestycję

Biofactory

Autor: oprac. pks
Źródło: Biofactory
Data: 2013-08-06


Spółka Biofactory z Gorlic poinformawała, że 29.07.2013r. odbyła się obowiązkowa kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z Gorlic, w związku z wydaniem pozwolenia na użytkowanie nowo wybudowanego budynku bio-ciepłowni, z kotłem na biomasę o mocy 2 MW i zbiornikiem paliwa.

Protokół pokontrolny stwierdza, że w.w instalacje nadają się do użytkowania. Inwestycja ta była częściowo sfinansowana środkami z emisji akcji serii B, wyemitowanymi w 2012 roku w ramach oferty prywatnej, przed giełdowym debiutem na rynku NewConnect.

Wartość nakładów na inwestycję to ok. 1.490 mln zł (w tym leasing maszyn 260.000 zł). Inwestycja jest objęta refinansowaniem ze środków unijnych z programu POLSEFF.

Uruchomienie bio-ciepłowni jest etapem realizacji strategii spółki, polegającej na rozpoczęciu produkcji wyrobów z drewna wysokogatunkowego, z wykorzystaniem własnej energii ciepłej, pozyskiwanej w bardzo efektywny sposób. Nowa kotłownia zasilać będzie m.in. kompleks suszarni oddanych do uzytku kilka dni wcześniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA