/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Biofactory rozpoczęło użytkowanie nowej suszarni

Biofactory

Autor: oprac. dja
Źródło: Biofactory
Data: 2013-07-26


Spółka Biofactory poinformowała o rozpoczęciu użytkowania nowego zespołu komór suszarniczych do drewna.

Biofactory realizuje plany inwestycyjne - na zdjęciu nowa hala produkcyjnaBiofactory realizuje plany inwestycyjne - na zdjęciu nowa hala produkcyjnaFot. Biofactory

Inwestycja w sześć nowych komór o łącznej pojemności 350 m3 kosztowała ok. 1,1 mln zł i została sfinansowana środkami z emisji akcji serii B, wyemitowanymi w 2012 roku w ramach oferty prywatnej, przed debiutem na giełdzie oraz w 35% środkami unijnymi. Budowa zespołu suszarni jest częścią realizowanego przez firmę planu inwestycyjnego.

Spółka planuje docelowo w nowych suszarniach suszyć drewno liściaste.

Biofactory S.A. jest spółką notowaną na giełdowym rynku NewConnect. Zajmuje się produkcją wyrobów z drewna na potrzeby rynku budowlanego oraz meblowego. Strategia spółki zakłada stopniowe przechodzenie od produkcji prostych wyrobów drewnianych do bioenergetyki.

Około 25% sprzedaży spółki trafia na eksport, do takich krajów jak Austria, Niemcy, Słowacja, Szwecja oraz Węgry. Korzystając z korzystnego położenia geograficznego Biofactory importuje ze Słowacji ok. 50% surowca drzewnego używanego do produkcji, dzięki czemu spółka mogła częściowo uniezależnić się od dostaw drewna z Lasów Państwowych.

W 2012 roku Biofactory osiągnęła większe przychody ze sprzedaży niż w roku 2011. Przyrost z 6.294 tys. do 6.893 tys. zł oznacza wzrost o 9%. Natomiast wynik finansowy za 2012r. wyniósł 30 tys. zł i był nieznacznie niższy niż w 2011r. (53 tys. zł). Spółka zatrudnia 54 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz