/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Czeremcha bierze Hamech

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2013-07-26


24. lipca odbyła się aukcja ustna dotycząca zbycia pakietu udziałów w liczbie 51.000 należących do Skarbu Państwa w spółce Zakłady Maszynowe HAMECH Sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce.

Hale produkcyjne ZM HamechHale produkcyjne ZM HamechFot. MSP

Cenę wywoławczą w wysokości ponad 2,488 mln zł za pakiet 51.000 udziałów stanowiących 85% kapitału spółki zaoferowała Nasycalnia Podkładów w Czeremsze Sp. z o.o.

Pozostałe 15% udziałów w spółce obejmą nieodpłatnie uprawnieni pracownicy Hamechu.

Od połowy 2011r. minister skarbu kilkukrotnie próbował sprzedać ZM Hamech. Jak poinformowało MSP, przybicie i zamknięcie aukcji nastąpi w chwili podpisania umowy sprzedaży udziałów.

Zakłady Maszynowe Hamech sp. z o.o. specjalizują się w produkcji maszyn i urządzeń głównie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są to m.in. suszarnie i parzelnie do drewna, komory do termicznej modyfikacji drewna, obrabiarki do drewna (pilarki, traki, obtaczarki) i kabiny lakiernicze. Ważną gałęzią produkcji są również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami).

W 2012r. Hamech osiągnął 11,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i zanotował stratę w wysokości ponad 290 tys. zł. Na koniec ubiegłego roku spółka zatrudniała 140 osób.

Nasycalnia Podkładów Czeremcha produkuje podkłady kolejowe, podrozjazdnice i mostownice kolejowe z drewna iglastego i liściastego oraz słupy teletechniczne, energetyczne i chmielowe. Ponadto firma zapewnia płytowanie podkładów i montaż przęseł kolejowych. Wykonuje również produkcję tartaczną w pełnym zakresie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA