/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Tartacznictwo

Trak WM4000: nowa technologia w tartaku

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2013-07-24


Wood-Mizer prezentuje przemysłowy trak WM4000. Maszyna rozpoczyna „nową generację" w technologii przemysłowych maszyn tartacznych, łącząc w sobie zalety brzeszczotów wąskotaśmowych oraz wysoką wydajność produkcji. Trak WM4000 jest zmodernizowaną wersją modelu traka WM3500, w którym na bazie zdobytych doświadczeń i potrzeb klientów, wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań w celu zwiększenia funkcjonalności i wydajności urządzenia.

Trak WM4000: nowa technologia w tartakuTrak WM4000: nowa technologia w tartakuFot. Wood-Mizer

Trak WM4000 jest zmodernizowaną wersją modelu traka WM3500, w którym na bazie zdobytych doświadczeń i potrzeb klientów, wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań w celu zwiększenia funkcjonalności i wydajności urządzenia.

Stanowisko operatora
Stanowisko operatora wyposażone jest w nowoczesny pulpit z 7,5-calowym ekranem dotykowym. Przyjaźnie i intuicyjnie zaprojektowany układ funkcji wyświetlanych na ekranie, umożliwia operatorowi śledzenie procesów obróbki i kontrolę parametrów przecieranego materiału.

Nowy system cięcia „Auto-Cut" zapamiętuje położenie głowicy i brzeszczotu w stosunku do obrabianej kłody. Wystarczy, że operator uruchomi odpowiedni program, a głowica tnąca automatycznie ustawi się na odpowiedniej pozycji cięcia. Cykl ten jest powtarzany aż do zakończenia procesu obróbki kłody. Zastosowanie tej automatyzacji, skraca czas manipulacji kłodą i dzięki temu wzrasta wydajność maszyny.

Wysokiej jakości manipulatory (joysticki) umieszczone po obu stronach siedziska operatora, pozwalają mu na płynną regulację i kontrolę wszystkich funkcji maszyny.

Głowica
Zastosowanie serwomechanizmów w głowicy tnącej, zdecydowanie przyśpiesza pracę maszyny i skraca czas potrzebny na pozycjonowanie brzeszczotu. Zwiększenie prześwitu pomiędzy rolkami prowadzącymi brzeszczot, umożliwia przecieranie kłód o jeszcze większej średnicy. Dodatkowo na głowicy tnącej zamontowano kamerę, która ułatwia pracę operatorowi podczas wprowadzania parametrów cięcia oraz ich kontrolę w czasie pracy.

Zestaw hydrauliki
W traku WM4000 zastosowano układ hydrauliki o dużej wydajności. Jest on sterowany za pomocą manipulatorów i umożliwia płynne zwiększanie prędkości pracy poszczególnych funkcji hydrauliki. Większe wychylenie manipulatora powoduje automatyczne zwiększenie prędkości pracy.

W skład zestawu hydrauliki traka WM4000 wchodzą: dwukierunkowy obracak łańcuchowy, wzmocnione opory boczne, rolki poziomowania kłody, rolka obrotowa, docisk, dwukierunkowe zaciski oraz taśmociąg.

Łoże traka
W celu zwiększenia stabilności oraz dokładności cięcia w traku WM4000 zastosowano ramę o nowej konstrukcji łóż poprzecznych. O solidności konstrukcji maszyny świadczy fakt, że do jej wyprodukowania zużyto o 50% więcej stali. Zmieniony kształt poprzecznego łoża z nakładką ze stali nierdzewnej, zapewnia swobodne spadanie trocin. Nowością jest także taśmociąg, zamontowany na końcu ramy traka, który automatycznie załącza się w momencie powrotu głowicy, zapewniając płynność odprowadzania przetartego materiału.

Elektroniczny system nadzoru
Zainstalowany system komputerowy w traku WM4000 pozwala na ciągły nadzór czynności wykonywanych na traku. W przypadku napraw serwisowych technicy Wood-Mizer mają możliwość zdalnego zdiagnozowania zaistniałego problemu, co znacznie skraca czas potrzebny na usunięcie ewentualnych usterek.

Trak WM4000 jest sztandarowym produktem wśród przemysłowych maszyn Wood-Mizer. Jest także jedną z najbardziej wydajnych maszyn wykorzystujących technologię brzeszczotów wąskotaśmowych. Niskie koszty eksploatacji, dokładność i szybkość cięcia, wydajność oraz w pełni zautomatyzowana obsługa to zalety, które dają szeroki zakres możliwości produkcyjnych.

Trak WM4000: nowa technologia w tartaku (Zdjęcia: 4)

Trak WM4000: nowa technologia w tartakuTrak WM4000: nowa technologia w tartakuTrak WM4000: nowa technologia w tartakuTrak WM4000: nowa technologia w tartaku

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

cos podobnego do cnc

Tak na wygląd i w sposobie obslugi to mi cnc ala format 4 przypominają, czy sie mylę?

Zaciekawiona [8]Odpowiedz na ten komentarz2013-07-25 13:30:49

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA