/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Praktiker AG na progu bankructwa

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2013-07-11


W czwartek po południu firma Praktiker AG poinformowała o złożeniu w sądzie w Hamburgu wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego. Wniosek obejmuje zarówno Praktiker AG, jak i jej osiem filii w Niemczech.

Upadłosć niemieckiej spółki nie wpłynie na działalność w Polsce - zapewnia zarzad Praktiker PolskaUpadłosć niemieckiej spółki nie wpłynie na działalność w Polsce - zapewnia zarzad Praktiker PolskaFot. Drewno.pl

Kurs akcji sieci marketów budowlanych Praktiker AG notowanych na niemieckiej giełdzie spadł o ok. 70%. Na zamknięciu czwartkowej sesji cena akcji wynosiła ok. 0,11 euro wobec 0,35 euro na środowym zamknięciu giełdy.

Złożenie wniosku o upadłość to skutek fiasku negocjacji w sprawie dalszego finansowania programu naprawczego spółki. Tym samym firma Praktiker AG jest zadłużona i niewypłacalna - poinformował "Der Spiegel" w wydaniu internetowym, zastrzegając, że nie dotyczy to zagranicznych operacji tej firmy.

Zarząd Praktiker Polska podkreślił w przesłanym w czwartek PAP oświadczeniu, że Praktiker Polska oraz spółki powiązane z operacyjną firmą Baumarkt Praktiker International GmbH (jedynym wspólnikiem Praktiker Polska) są wyłączone z procedury upadłościowej Praktiker AG w Niemczech.

"Praktiker Polska sp. z o.o. w dalszym ciągu będzie prowadzić działalność operacyjną na terenie Polski w dotychczasowej, niezmienionej formie" - napisano w oświadczeniu. Dodano, że sytuacja firmy jest stabilna finansowo, spółka nie planuje zwolnień pracowników, ani zamknięcia marketów.

Praktiker zatrudnia ok. 20 tys. osób, w tym prawie 18 tys. na pełny etat. W dziewięciu krajach jest prawie 430 marketów tej firmy, w tym ponad 300 w Niemczech.

Polska jest największym z ośmiu rynków zagranicznych Praktikera. Niemcy mają tu 24 sklepy (na początku roku zamknęli jeden z marketów w Warszawie) i zatrudniają ok. 2 tys. osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz