/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Spotkanie Kobiet Lasu z kierownictwem LP

Lasy Państwowe

Autor: Krzysztof Trębski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2013-07-10


Zwiększanie odsetka kobiet na stanowiskach kierowniczych, przygotowanie przeznaczonego dla nich programu szkoleń zawodowych, uwzględnianie ich opinii w procesie decyzyjnym – to niektóre tematy poruszone podczas spotkania dyrektora generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka z zarządem Stowarzyszenia Kobiet Lasu, które odbyło się 5 lipca w siedzibie Dyrekcji Generalnej LP w Warszawie.

Stowarzyszenie Kobiet LasuStowarzyszenie Kobiet Lasu

W spotkaniu wzięły również udział Zofia Chrempińska, dyrektor Biura Dyrektora Generalnego, oraz Agnieszka Grzegorczyk, naczelnik Wydziału Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Prezes SKL Izabela Pigan i pozostałe przedstawicielki stowarzyszenia przypomniały, że kobiety stanowią 25 proc. zatrudnionych w LP. Ich zdaniem zbyt mało pań piastuje jednak stanowiska kierownicze, zwłaszcza na szczeblu nadleśnictw. Członkinie SKL przedstawiły swój projekt programu szkoleniowego, adresowanego specjalnie do kobiet i wspierającego ich rozwój zawodowy. Adam Wasiak podkreślił otwartość i dobrą współpracę kierownictwa LP ze Stowarzyszeniem Kobiet Lasu, wskazał też, że pozycja zawodowa kobiet w Lasach Państwowych sukcesywnie wzrasta.

Podczas spotkania uzgodniono, że przedstawicielki SKL wezmą udział w konferencji LP poświęconej zarządzaniu kadrami i personelem, która odbędzie się 23 października w Rogowie. Wnioski z tego spotkania zostaną przedstawione podczas IV Konferencji Stowarzyszenia Kobiet Lasu, zaplanowanej na dwa kolejne dni (24-25 października). Panie otrzymały również zapewnienie, że ich opinie będą brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji odnośnie do nowych mundurów dla leśników oraz przy konsultowaniu różnych projektów przepisów dotyczących LP. SKL ma także przedstawić program i harmonogram proponowanych szkoleń oraz projektów współpracy z zagranicą, w których organizację mogłyby włączyć się LP. Uczestnicy spotkania zgodzili się też, że zagadnienia związane z pracą i rolą kobiet powinny w większym wymiarze być uwzględnione w działaniach promocyjnych i wizerunkowych LP.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz