/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowe centrum szkoleniowe Bosch

Bosch

Autor: oprac. pks
Źródło: Bosch
Data: 2013-07-09


Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych prac związanych z przebudową i rozbudową w głównej siedzibie działu branżowego Bosch Elektronarzędzia w Leinfelden koło Stuttgartu otwarto nowe centrum szkoleniowe. Inwestycja o wartości 10,6 mln euro będzie służyć prezentacji innowacyjnych rozwiązań stosowanych w elektronarzędziach Bosch. Na powiększonej powierzchni, w nowoczesnych i energooszczędnych pomieszczeniach odbywać się będą szkolenia oraz spotkania przeznaczone głównie dla dystrybutorów i ich pracowników.

Szkolenia produktowe są ważnym elementem strategii Bosch ElektronarzędziaSzkolenia produktowe są ważnym elementem strategii Bosch ElektronarzędziaFot. Bosch

Skuteczna sprzedaż produktów innowacyjnych wymaga wiedzy i kompetencji
Od czasu powstania centrum systematycznie zwiększa się także liczba uczestników: ze średnio 1000 rocznie do ok. 3000 uczestników obecnie. Po 13 miesiącach prac budowlanych powierzchnia całkowita nowego centrum szkoleniowego wynosi obecnie 3000 metrów kwadratowych i jest prawie o 50% większa niż przed przebudową. Oprócz nowych pomieszczeń, w których będą prowadzone szkolenia, w budynku powstały także dwa duże audytoria, w których będzie można organizować konferencje oraz spotkania z udziałem kilkuset osób.

Strategia działu Bosch Elektronarzędzia obejmuje nie tylko konsekwentne rozszerzanie asortymentu produktów i rozwiązań, ale także inwestycje w wiedzę i kompetencje partnerów handlowych. -Będziemy jeszcze intensywniej niż dotychczas szkolić w Leinfelden naszych partnerów handlowych z kraju i zagranicy, ponieważ gruntowna wiedza o produktach jest decydującym warunkiem sukcesu doradztwa i sprzedaży - powiedział Henning von Boxberg, dyrektor zarządzający działu branżowego Bosch Elektronarzędzia.

Szkolenia w siedzibie głównej działu Bosch Elektronarzędzia w Leinfelden mają wieloletnią tradycję. Już od 1985 roku doświadczeni trenerzy dzielą się z uczestnikami szkoleń wiedzą na temat innowacyjnych rozwiązań, technologii oraz prawidłowego użytkowania elektronarzędzi, przyrządów pomiarowych, osprzętu oraz narzędzi ogrodowych.

Polska: 2000 sprzedawców wyszkolonych w 2012 roku
Uzupełnieniem centralnego ośrodka szkoleniowego działu Bosch Elektronarzędzia w niemieckim Leinfelden jest sieć lokalnych centrów szkoleniowych. Polskie centrum szkoleniowe Bosch Elektronarzędzia przeszkoliło w 2012r. łącznie około 2000 sprzedawców reprezentujących partnerów handlowych z kanałów handlu specjalistycznego i wielkopowierzchniowego. Szkolenia odbywają się zarówno w centrum szkoleniowym w warszawskiej siedzibie firmy, jak i u partnerów handlowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA