/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

CentroWoodKom pozostaje na rosyjskiej liście projektów priorytetowych

Autor: oprac. pks
Źródło: IDEON
Data: 2013-06-18


Sąd Arbitrażowy Republiki Komi (Rosja) ogłosił w dniu 29 maja 2013 roku sentencję wyroku, w którym uznał za nieważne rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju Przemysłu i Transportu Republiki Komi z dnia 3 września 2012 roku No 84 " O utracie mocy obowiązującej rozporządzenia Ministerstwa Przemysłu i energetyki Republiki Komi". Na mocy rozporządzenia zakładu przerobu drewna realizowany przez spółkę CentroWoodKom miał zostać usunięty z listy projektów priorytetowych Federacji Rosyjskiej.

Schemat grupy kapitałowej IDEONSchemat grupy kapitałowej IDEONFot. IDEON

Wyrok Sądu Arbitrażowego oznacza pozostawienie projektu realizowanego przez spółkę CentroWoodKom sp. z o.o. w wykazie projektów priorytetowych Federacji Rosyjskiej i otwiera drogę dla WoodinterKom GmbH (spółki zależnej Emitenta) do windykacji należności w wysokości 11 mln euro wraz z nakładami poniesionymi na spółkę Komi Pellet Sp. z o.o, z tytułu umowy sprzedaży na rzecz inwestora.

CentroWoodKom Sp. z o.o. to dawniej spółka zależna austriackiej spółki WoodinterKom GmbH, która z kolei jest podmiotem zależnym od IDEON SA (dawniejszy Centrozap).  W sierpniu ubiegłego roku spółka została sprzedana za 11 mln euro rosyjskiej CentroStrojkom Sp. z o.o. Umowa zawierała możliwość dodatkowego rozliczenia w postaci opcji na sprzedaż przez WoodInterKom spółki KomiPelets Sp. z o.o. za kwotę 5 mln Euro, w której to spółce zgrupowane są wszelkie nieruchomości Projektu Komi.

CentroStrojkom (który zmienił nazwę na Holdingowa Kompania CSK) nie zapłacił ceny sprzedaży. Z przekazanych przez Ideon informacji wynikało, że przeszkodą w zakresie finalizacji transakcji i ostatecznego wywiązania się z płatności jest właśnie zakończona sprawa sądowa, jak można przypuszczać nabywca nie chciał płacić za spółkę, której działalność w dużej mierze uzależniona była od wyroku sądu. Obecnie WoodinterKom prowadzi działania w zakresie wyegzekwowania zapłaty.

WoodinterKom GmbH (Wiedeń, Austria) jest spółką celową i stanowi wiodący podmiot w zakresie realizacji projektu inwestycyjnego IDEON SA na rynku drewna w Republice Komi.

Komi Pellet Sp. z o.o. (dawniej CentroBudKom Sp. z o.o.), z siedzibą w Syktywkarze (Republika Komi, Federacja Rosyjska), jest podmiotem, którego zadaniem jest sprawowanie nadzoru w zakresie administracji nieruchomościami IDEON SA na terenie Federacji Rosyjskiej. Działalność Komi Pellet Sp. z o.o. jest ściśle związana z realizacją Projektu inwestycyjnego w zakresie budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna.

Komi Pellet Sp. z o.o. zawarła z N.I.W.A. Handels GmbH porozumienie, wskutek którego uzyskano wyłączne prawo zagospodarowania biomasy drzewnej i innych produktów pochodnych powstających w wyniku wykonywania przez CentroWoodKom Sp. z o.o. przeróbki drewna na terenie rejonu Ust-Kułomskiego Republiki Komi w Federacji Rosyjskiej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA