/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Regały paletowe do składowania długich produktów

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2013-06-18


Regały paletowe - więcej drewna na każdym metrze kwadratowym

Regały paletowe do składowania długich produktówRegały paletowe do składowania długich produktówFot. OHRA

Również firmy przemysłu drzewnego znacznie redukują swoje zapasy magazynowe w zakładach produkcyjnych. Z tego względu stawiane są coraz większe wymogi dla logistyki dostawców drewna. Grupa Gooskens Hout Groep zbudowała w tym celu nową halę magazynową z regałami paletowymi firmy OHRA. Teraz na tej samej powierzchni można składować więcej towaru i usprawniono komisjonowanie.

Zlokalizowana w holenderskim Hoogeloon firma Gooskens Hout Groep sprzedaje drewno iglaste przede wszystkim w Holandii i Belgii. Założone w roku 1863 przedsiębiorstwo zatrudnia 85 pracowników. Drewno jest przetwarzane i komisjonowane w zakładzie w Hoogeloon zależnie od potrzeb klienta, przy czym asortyment drewna obejmuje wszelkie dostępne na rynku rozmiary i długości.

Dotychczasowy, zbudowany przez firmę magazyn drewna z dwoma poziomami składowania był wykorzystywany do granic możliwości. Bowiem również klienci Gooskens racjonalizują swoje procesy, zmniejszając swoje zasoby magazynowe. Wymagają oni tym samym większych zapasów od dostawców drewna, aby zapewnić sobie szybkie i niezawodne dostawy. Dlatego firma Gooskens zdecydowała się zbudować nowy magazyn. Wyróżnia go wykonanie z regałów typu „plaster miodu”, tzn. belki drewniane i deski są ułożone wzdłuż w głębokich na 6.500 milimetrów schowkach. Umożliwia to lepszy przegląd składowanych rodzajów profili oraz szybsze procesy sprzedaży.

Nowy magazyn został wyposażony przez firmę OHRA. To zlokalizowane w niemieckim Kerpen przedsiębiorstwo specjalizuje się w rozwiązaniach regałowych dla handlu materiałami budowlanymi i drewnianymi. W firmie Gooskens zastosowano system regałów paletowych produkcji OHRA. Aby osiągnąć wymaganą głębokość magazynową, specjaliści z OHRA zestawili kilka ram systemu regałowego jedna za drugą i zamontowali podłogę. Ramy są wykonane z profili ze stali walcowanej na gorąco, które w razie uderzenia poddają się elastycznie, zachowując swoją wysoką nośność pionową. Dach na konstrukcji chroni drewno przed wpływem warunków atmosferycznych, czyniąc magazyn regałowy samodzielnym budynkiem. Łącznie nowy magazyn ma wysokość 6 metrów i długość 120 metrów. Pięć poziomów magazynu ma nośność 2.800 kilogramów każdy.

Dzięki nowemu magazynowi firma Gooskens może składować nie tylko więcej drewna na każdy metr kwadratowy powierzchni magazynowej, lecz dzięki kompaktowemu składowaniu firma mogła również wydatnie zredukować drogi przejazdu przy komisjonowaniu.

O Gooskens Hout Groep
Firma Gooskens importuje drewno z lasów iglastych z różnych krajów europejskich oraz Rosji. Większość drewna jest przerabiana we własnych zakładach produkcyjnych. Klientami firmy są przede wszystkim regionalne firmy handlu drewnem, materiałami budowlanymi oraz przemysł przetwórstwa drewna w Holandii i Belgii. Grupę Gooskens Hout tworzą trzy lokalizacje: z Hoogeloon klienci otrzymują indywidualnie zamawiane dostawy. W Moerdijk, gdzie Gooskens przechowuje największe w Holandii zapasy drewna ze świerków, produkowane są seryjne produkty. Natomiast Gooskens Hout Overboord dostarcza towar do klientów bezpośrednio ze Skandynawii.

Więcej informacji www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA