/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Krzysztof Kurek nowym dyrektorem handlowym Bosch Elektronarzędzia

Bosch

Autor:
Źródło: Bosch
Data: 2013-06-13


Z dniem 1 czerwca 2013 roku do zespołu Grupy Bosch w Polsce dołączył Krzysztof Kurek, który objął stanowisko Dyrektora Handlowego działu Bosch Elektronarzędzia i będzie odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii sprzedaży w Polsce oraz wyznaczanie kierunków rozwoju działu.

Krzysztof Kurek, Dyrektor Handlowy Bosch Elektronarzędzia w PolsceKrzysztof Kurek, Dyrektor Handlowy Bosch Elektronarzędzia w PolsceFot. Bosch

Krzysztof Kurek jest doświadczonym managerem, od lat związanym między innymi z branżą elektronarzędzi. Dotychczas pracował na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak Bayer, Hilti czy Grohe, zarówno w Polsce jak i za granicą. Ma za sobą również współpracę z firmą Bosch w dziale Blaupunkt. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Handel Zagraniczny ze specjalnością Marketing. Pasjonuje się nurkowaniem i podróżami.

Dział branżowy Bosch Elektronarzędzia należący do Grupy Bosch jest wiodącym na świecie producentem elektronarzędzi i osprzętu do elektronarzędzi. W 2010 roku dział osiągnął obroty w wysokości ok. 3,5 mld euro, w tym 90% poza granicami Niemiec. Dział obejmuje takie marki jak: Bosch, Skil i Dremel. Ważnymi czynnikami sukcesu firmy są innowacyjność i tempo wprowadzania innowacji. Każdego roku Bosch Elektronarzędzia wprowadza na rynek ponad 100 nowości. 37% obrotów osiągniętych w 2010 roku przypada na produkty, które są dostępne w sprzedaży nie dłużej niż dwa lata. Wszystkie pięć segmentów produktowych działu Bosch Elektronarzędzia: elektronarzędzia ręczne, elektronarzędzia stacjonarne, osprzęt, technika pomiarowa oraz elektronarzędzia ogrodowe rozwijają się w tempie szybszym niż rynek.

Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2012 Bosch przeznaczył ok. 4,8 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4800 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.

W 2012 roku Grupa Bosch zatrudniała około 306000 pracowników i wygenerowała obrót w wysokości 52,5 mld euro. Z początkiem roku 2013 Grupę podzielono na 4 działy: Techniki Motoryzacyjnej, Technologii Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.

W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym udział firmy Bosch wynosi 50%.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz