/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pfleiderer wprowadza na rynek płyty budowlane mfp® w wersji pióro-wpust

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2013-06-12


Zgodnie z oczekiwaniami klientów firma Pfleiderer wprowadza do swojej oferty od początku lipca 2013 roku płytę budowlaną mfp® w wersji pióro-wpust. Nowa wersja płyty gwarantuje przede wszystkim znaczne oszczędności, związane z ekonomicznym wykorzystaniem materiału.

Frez krawędzi pióro-wpust ukształtowany jest w taki sposób, by między płytami powstawała szczelina dylatacyjna.Frez krawędzi pióro-wpust ukształtowany jest w taki sposób, by między płytami powstawała szczelina dylatacyjna.Fot. Pfleiderer Grajewo

Płyty budowlane mfp® w wersji pióro-wpust szczególnie rekomendowane są do zastosowania w przypadkach, gdy celowe jest uzyskanie jak najbardziej szczelnego, skutecznie izolującego poszycia.  Do takich zaliczyć można z pewnością poszycia dachowe, poszycia stropów i podłóg oraz ścian. Jednak dotychczas dekarze czy budowniczowie zmuszeni byli do przycinania płyt w taki sposób, by krawędzie ich styku wypadały na wysokości krokwi, legarów lub belek w konstrukcjach ściennych czyli tam gdzie istnieje możliwość ich przymocowania do konstrukcji. Przy płytach typu pióro-wpust nie ma takiej konieczności, co zdaniem praktyków z branży budowlanej wiąże się ze zwiększeniem wykorzystania materiału nawet o 20%.

Wykończenie krawędzi w wersji pióro-wpust pozwala jeszcze skuteczniej ochronić wnętrze przed chłodem czy hałasem. W przypadku poszyć ścian umożliwia otrzymanie gładszej i  jednolitej powierzchni.

Płyta budowlana mfp® pióro-wpust dostępna jest w formatach 2500x1250 i 2500x615 mm. Produkowana jest w grubościach: 15 18, 22 i 25 mm.

Płyta budowlana mfp® pióro-wpust posiada górną i dolną (bazową) płaszczyznę.

Na płaszczyźnie dolnej znajduje się napis techniczny, ułatwiający rozróżnienie obu płaszczyzn. To pozwala bezbłędnie zestawiać asymetryczne wykończenie pióro-wpust. Frez pióro-wpust ukształtowany jest w taki sposób, aby uzyskać automatycznie szczelinę dylatacyjną optymalnej szerokości pomiędzy składanymi płytami.

Układając płyty w miejscu przechowywania lub na placu budowy warto układać je napisem do dołu w celu usprawnienia pracy. Przed użyciem płyt zaleca się 24-godzinną aklimatyzację w docelowym miejscu zastosowania. Podobnie jak zwykłe płyty mfp® podczas składowania i prac budowlanych, jak również po montażu powinny być zabezpieczone przed bezpośrednim działaniem wody, gdyż szlifowana powierzchnia płyt pod jej wpływem traci swoją gładkość.

Jarosław Strzelczyk, product manager Pfleiderer zwraca uwagę, że tylko stosowanie suchych, pozbawionych widocznych śladów zawilgocenia płyt zapewnia pełną wytrzymałość budowlanych konstrukcji i bezpieczeństwo prac budowlanych.

Przy montażu podłóg pływających lub pomiędzy ścianami zalecana jest szczelina dylatacyjna 12 mm pomiedzy krawędzią płyty, a ścianą. Przy odcinkach dłuższych niż 12 m zalecana jest szczelina dylatacyjna o szerokości 25 mm. W przypadku konstrukcji podłogowych nie opierające się na legarach, dłuższe krawędzie płyt pióro wpust powinny mieć odpowiednią podporę lub łącznik.

Folder ze szczegółowymi informacjami, parametrami oraz zaleceniami dotyczącymi montażu płyt mfp® typu pióro-wpust można znaleźć na stronie www.pfleiderer.pl

Pfleiderer wprowadza na rynek płyty budowlane mfp® w wersji pióro-wpust (Zdjęcia: 2)

Frez krawędzi pióro-wpust ukształtowany jest w taki sposób, by między płytami powstawała szczelina dylatacyjna.Pfleiderer wprowadza na rynek płyty budowlane mfp® w wersji pióro-wpust pod wpływem oczekiwań klientów

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz