/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wood.b - drewniane rowery od BSG bikes

Autor: oprac. dja
Źródło: BSG Bikes
Data: 2013-06-11


Francuscy projektanci Thierry Boltz i Claude Saos występujący pod szyldem BSG Bikes zaprezentowali dwa modele drewnianych rowerów.

Wood.b - drewniane rowery od BSG bikesWood.b - drewniane rowery od BSG bikesFot. BSG Bikes / byspielplatz.2013

Wood.b to ręcznie wykonywane rowery, których rama, kierownica i błotniki wykonane są z drewna. BSG Bike przygotowało zostały dwa modele roweru: Duomatic oraz Alfine 11.

Oba modele pomyślane zostały jako wysokiej jakości rowery miejskie. Ich koncepcja powstała z pasji do kolarstwa. Czerpią z tradycyjnych, funkcjonalnych części rowerowych i jednocześnie wyrafinowanego połączenia drewna (warstwowo klejonego forniru LVL) z metalem.
 
Rowery spełniają europejskie normy w zakresie bezpieczeństwa i trwałości. Są też łatwe w utrzymaniu i naprawie.

Wood.b zostały zaprezentowane na internetowych stronach Designboom i Facebook, niestety praktycznie bez opisu. Wood.b Duomatic, jak wynika z nazwy i zdjęć, wyposażony jest w osprzęt  osprzęt firmy Sturmey Archer, w tym dwubiegowe torpedo (Duomatic) znajdujące się w tylnej piaście. Drugi z modeli, Wood.b Alfine 11, swoją nazwę zawdzięcza osprzętowi Shimano.

Wood.b - drewniane rowery od BSG bikes (Zdjęcia: 10)

Wood.b - drewniane rowery od BSG bikesWood.b - drewniane rowery od BSG bikesWood.b DuomaticWood.b DuomaticWood.b DuomaticWood.b DuomaticWood.b Alfine 11Wood.b Alfine 11Wood.b Alfine 11Wood.b Alfine 11

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz