/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

UOKiK zgodził sie na przejęcie Kimberly-Clark

Autor:
Źródło: UOKiK
Data: 2013-06-09


Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Coöperatief Avallon MBO II U.A. kontroli nad spółką Kimberly-Clark z siedzibą w Kluczach (woj. małopolskie)

Coöperatief Avallon MBO II U.A. jest spółką holdingową, należącą do grupy kapitałowej funduszu inwestycyjnego Avallon MBO Fund II. Głównym celem funduszu jest prowadzenie działalności inwestycyjnej, polegającej na nabywaniu lub obejmowaniu akcji i udziałów spółek o obrotach od 50 do 250 milionów zł. Jego inwestorami są międzynarodowe instytucje finansowe, m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Kimberly-Clark z siedzibą w Kluczach, prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów do higieny osobistej, takich jak papier toaletowy, ręczniki papierowe oraz chusteczki. W wyniku koncentracji przejmujący przedsiębiorca nabędzie 100% udziałów w kapitale zakładowym Kimberly-Clark.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz