/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych poprawiła zysk i rentowność

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor:
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2013-05-29


Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. podsumowała I kwartał 2013r. Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 274 tys. zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do I kwartału 2012r. Udało się również podnieść wskaźnik rentowności netto z poziomu 16,5% do 45,3%.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych buduje nową halę dla stoczni jachtowej w Kątach WrocławskichFabryka Konstrukcji Drewnianych buduje nową halę dla stoczni jachtowej w Kątach WrocławskichFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

-Poprawa rentowności i zysku netto to efekt skutecznego modelu biznesowego. Plany rozwoju spółki doceniają inwestorzy, o czym świadczy pełne powodzenie emisji obligacji, w wyniku której pozyskaliśmy 1 mln zł. Możliwości produkcyjne spółki zwiększy budowa nowej hali z przeznaczeniem na produkcję wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, która zostanie ukończona na przełomie II i III kwartału 2013r. - uważa Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

W I kwartale 2013 r. Fabryka Konstrukcji Drewnianych zawarła znacząca umowę z Warbud S.A. na budowę trzech magazynów soli zlokalizowanych w województwie lubelskim. Wartość projektu wynosi 3,628 mln zł brutto. Planowany termin zakończenia prac to 31 grudnia 2013 roku. Z kolei w kwietniu spółka zawarła umowę na budowę hali stoczni jachtowej w Gminie Kąty Wrocławskie. Wartość tej umowy to ponad 733 tys. zł brutto. Prace mają zostać ukończone do 30 lipca 2013r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA