/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Otwarcie fabryki Weyerhaeuser Poland w Kokoszkach

Weyerhaeuser Poland

Autor: oprac. dja
Źródło: Weyerhaeuser Poland
Data: 2013-05-22


W Kokoszkach koło Gdańska odbyła się uroczystość otwarcia nowego zakładu należącego do koncernu Weyerhaeuser, w którym produkowane będą włókna sieciowane.

Fabryka włókien sieciowanych Weyerhaeuser Poland, Gdańsk KokoszkiFabryka włókien sieciowanych Weyerhaeuser Poland, Gdańsk KokoszkiFot. Jerzy Pinkas, Urząd Miejski w Gdańsku

Polska fabryka jest jedynym w Europie zakładem koncernu Weyerhaeuser, jednego ze światowych liderów branży przetwórstwa drewna.

-Firma po raz pierwszy zdecydowała się na umieszczenie tego typu inwestycji poza Ameryką Północną, tym bardziej cieszy wybór Polski do realizacji tego typu przedsięwzięcia - powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas uroczystości otwarcia zakładu. -Cieszymy się także, że fabryka podejmie współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami m.in. w zakresie IT, budownictwa czy ochrony - dodał wicepremier.

Koncern Weyerhaeuser działa w 10 krajach i zatrudnia blisko 15 tys. pracowników, głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zakład w Gdańsku-Kokoszkach będzie produkował włókna sieciowane wykorzystywane m.in. w produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku. Głównym odbiorcą produktu będzie Procter&Gamble.

Nowa fabryka ma powierzchnię 17 tys. m2, a koszt jej budowy szacowany jest na ok. 200 mln złotych. Wstępna produkcja roczna, która rozpocznie się w lipcu, wyniesie 67 tys. ton przetworzonej włókniny. W kolejnych miesiącach będzie stopniowo zwiększana, aż do ok. 130 tys. ton w 2014r. Surowcem dla polskiej fabryki będzie włóknina produkowana w Stanach Zjednoczonych z drewna sosnowego pochodzącego z plantacji. Obecnie w fabryce zatrudnionych jest na stałe 60 pracowników. Docelowo ma tam pracować 110 osób.

Budowa fabryki w Kokoszkach wzbudzała protesty okolicznych mieszkańców przez co uzyskanie pozwolenia na budowę trwało prawie dwa lata. -Oddziaływanie naszego zakładu na środowisko jest minimalne - mówił Tomasz Włodarczak, dyrektor fabryki Weyerhaeuser Poland. -Nasz zakład nie osiągnął jeszcze pełnych mocy produkcyjnych, ale wstępne pomiary pokazują, że wszelkie parametry jakie były zawarte w raporcie środowiskowym zostały zachowane. Mam też pewność, że także mieszkańcy mogą potwierdzić, że żadne nieprzyjemne zapachy nie są wyczuwane.

Firma wspiera też lokalną społeczność, m.in. wspomogła budowę boiska sportowego, a podczas uroczystości otwarcia zakładu, Daniel S. Fulton - Prezes Weyerhaeuser Company, przekazał na rzecz szkoły podstawowej w Kokoszkach czek o wartości 100 tys. USD na wyposażenie placówki.Otwarcie fabryki Weyerhaeuser Poland w Kokoszkach (Zdjęcia: 5)

Fabryka włókien sieciowanych Weyerhaeuser Poland, Gdańsk KokoszkiFabryka włókien sieciowanych Weyerhaeuser Poland, Gdańsk KokoszkiFabryka włókien sieciowanych Weyerhaeuser Poland, Gdańsk KokoszkiFabryka włókien sieciowanych Weyerhaeuser Poland, Gdańsk KokoszkiPrezes Weyerhaeuser Company Daniel S. Fulton i Z-ca Prezydenta Gdańska Ewa Kamińska

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz