/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

NEPCon zaprasza na bezpłatne seminarium EU Timber Regulation w Poznaniu

NEPCon

Autor: oprac. dja
Źródło: NEPCon
Data: 2013-05-14


Przedsiębiorstwa pozyskujące drewno i produkty drzewne z krajów spoza UE, stanęły w obliczu wymogów nowego rozporządzenia zwanego EU Timber Regulation, którego przepisy stały się wymagalne od 3 marca 2013 roku. Jakie są konkretne działania związane z zachowaniem systemu zasad należytej staranności? I jak rozporządzenie będzie wdrażane i egzekwowane w Polsce?

Polscy i międzynarodowi eksperci w dziedzinie legalności drewna udzielą odpowiedzi na te i podobne pytania podczas seminarium biznesowego, organizowanego przez NEPCon w imieniu Europejskiej Federacji Handlu Drewnem (European Timber Trade Federation, ETTF). Seminarium odbędzie się 6 czerwca 2013 r. w hotelu Ilonn w Poznaniu.

Rozporządzeniem UE Timber Regulation objęte są setki polskich firm związanych z łańcuchem dostaw. EUTR weszło w życie jesienią 2010 roku, a wszystkie jego przepisy stały się wymagalne od 3 marca 2013. T

W trakcie seminarium podane zostaną praktyczne rozwiązania i narzędzia na przykładzie firm zachodnioeuropejskich. Omówione zostaną również przykładowe scenariusze oraz rola systemów certyfikacji w realizacji wymogów systemu zasad należytej staranności.

Główne punkty programu:
- EUTR – kluczowe wymagania
- System należytej staranności według ETTF
- Rola systemów certyfikacji w świetle EUTR
- Egzekwowanie wymogów rozporządzenia EUTR w Polsce

Zaproszeni prelegenci:
- Andre De Boer - ETTF
- Christian Sloth – NEPCon Dania
- Piotr Nowak – NEPCon Polska
- Inni

Spotkanie zaadresowane jest do przedstawicieli firm branży drzewnej, organizacji związanych z branżą jak i wszystkich innych zainteresowanych, w tym organizacji pozarządowych.

Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Uczestnicy będą przyjmowani na podstawie kolejności zgłoszeń. Można zarejestrować do dwóch uczestników z jednego przedsiębiorstwa. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 27 maja 2013r.


Seminarium: Legalność pochodzenia drewna według EUTR
Ilonn Hotel, Poznań 6 czerwca 2013

Program
09.00 Rejestracja
09.15 Powitanie
09.30 Nielegalne pozyskanie drewna. Zarys procesów związanych z ustanowieniem Rozporządzenia 995/2010 Weryfikacji Legalności Drewna. Świat i reakcje przemysłu.
10.00 Wprowadzenie do programu EU FLEGT i wymagań EUTR. Przegląd kluczowych pojęć i definicji. Kim są uczestnicy łańcucha dostaw (operatorzy/przedsiębiorcy), egzekwowanie prawa. Zarys wymagań.
10.50 Przerwa na kawę
11.10 Wymagania systemu należytej staranności i rola organów certyfikujących oraz monitorujących. Kontynuacja zagadnień.
11.40 ETTF. Reakcje i działania firm w Europie Zachodniej. Zmiany wymagań w obrębie zamówień i handlu.
12.00 Lunch
12.45 Umocowanie EUTR w prawie polskim. Aktualizacje w procesie legislacji krajowej
13.10 System należytej staranności: Wprowadzenie do systemu ETTF DD – Wymagania systemu dotyczące dostępu do informacji, ocena ryzyka i jego ograniczenie.
Praktyczne przykłady wprowadzenia systemu należytej staranności (DD). Konkretne przykłady działania systemu należytej staranności na różnych etapach łańcucha dostaw. Jak systemy certyfikacji mogą wspierać realizację DD.
Systemy certyfikacji: Systemy certyfikacji w odniesieniu do wymagań standardów i procesu
14.30 Przerwa na kawę
14.45 Usługi dostępne dla firm. Jaka pomoc może być udzielona przez organizacje monitorujące oraz innych dostawców usług.
15.00 Czas na prelekcję poza programową. Dyskusja. Pytania i odpowiedzi.
16.30 Koniec seminarium

Wszelkich informacji o szkoleniu udziela:
Monika Kowalska
tel. +48 605 083 183, +48 12 426 47 10,
faks: +48 12 3767979,
e-mail: mk@nepcon.net, www.nepcon.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz