/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 1 mln zł z NewConnect

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: oprac. pks
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2013-05-14


Pełnym powodzeniem zakończyła się emisja osiemnastomiesięcznych obligacji serii A wyemitowanych przez Fabrykę Konstrukcji Drewnianych S.A. z siedzibą w Paproci. Pozyskane środki w wysokości 1 mln zł, zostaną przeznaczone na sfinansowanie zakupu materiałów do realizacji projektu budowlanego trzech magazynów soli. To kolejny sukces spółki, która 21 marca zadebiutowała na NewConnect.

Drewniana konstrukcja magazynu soliDrewniana konstrukcja magazynu soliFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

-Środki pozyskane z emisji obligacji planujemy przeznaczyć na sfinansowanie zakupu materiałów budowlanych do realizacji projektu w którym pełnimy rolę podwykonawcy. Projekt obejmuje skonstruowanie dla firmy Warbud S.A. trzech magazynów soli zlokalizowanych w województwie lubelskim. Pozyskane środki pozwolą na sfinansowanie wszystkich etapów budowy i skrócenie czasu trwania inwestycji, co znacznie zwiększy zyskowność całego przedsięwzięcia - mówi Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

Spółka wykonuje nowoczesne konstrukcje drewniane oraz komponenty architektoniczne oparte o drewno. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, dostępnej technologii i wypracowanych relacjach z dostawcami surowca, Fabryka Konstrukcji Drewnianych posiada bardzo duże możliwości obróbcze. Pozwalają one na precyzyjne wykonanie zarówno konstrukcji wielkogabarytowych, jak również elementów o rozmiarach niestandardowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Możliwości technologiczne pozwalają obecnie spółce na obróbkę około 5 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie.

Docelową grupą odbiorców produktów i usług firmy są klienci indywidualni i biznesowi, w tym deweloperzy mieszkaniowi. W segmencie budownictwa jednorodzinnego spółka wytwarza i montuje przede wszystkim więźby dachowe oraz gotowe domy w konstrukcji drewnianej, dla klientów biznesowych świadczy usługi konstruowania hal i innych obiektów wielkogabarytowych. Sukcesywna rozbudowa parku maszynowego umożliwi w krótkim czasie uruchomienie nowej linii biznesowej polegającej na wznoszeniu obiektów widowiskowo-sportowych.

W ramach działalności operacyjnej FKD oferuje także kompleksową renowacją zabytkowych konstrukcji obejmującą dachy i pokrycia dachowe, a także prace dodatkowe i wykończenie wnętrz. Na tym polu Fabryka Konstrukcji Drewnianych znana jest z renowacji Pałacu Hardta w Wąsowie, zniszczonego w wyniku pożaru w 2011r. Spółka zamierza realizować kolejne projekty renowacyjne, dlatego aktywnie monitoruje i bierze udział w przetargach organizowanych przez samorządy terytorialne oraz wojewódzkie urzędy ochrony zabytków.

-Sukces emisji obligacji pokazał, że inwestorzy pozytywnie oceniają obecny model biznesowy i plany ekspansji spółki. Stopniowo rozszerzając portfolio usługowe i produktowe zmniejszamy ryzyko uzależnienia od koniunktury w obrębie jednej specjalizacji oraz zwiększamy konkurencyjność. Takie podejście wzmacnia naszą pozycję w branżowej czołówce - dodaje Waldemar Zieliński.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA