DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Radio, ładowarka i rozdzielacz prądu

Autor:
Źródło:
Data: 2005-04-12


Wielofunkcyjne urządzenie firmy Bosch
W kwietniu Bosch wprowadził do sprzedaży ładowarkę z radiem GML 24 V. Nowy produkt to urządzenie wielofunkcyjne. Nie tylko uprzyjemnia pracę na budowie, poprzez możliwość słuchania muzyki, ale także ładuje wszystkie akumulatory Boscha do elektronarzędzi o napięciu od 12 do 24 V. Służy również jako rozdzielacz prądu i posiada dodatkowy wtyk do podłączenia urządzeń 12-woltowych...

Ważną cechą ładowarki z radiem jest wytrzymałość. Urządzenie przymocowano stabilnymi uchwytami do aluminiowego stelażu. Dzięki amortyzacji produkt jest w stanie przetrwać bez uszkodzenia upadki z wysokości dwóch metrów. Stalowe kratki chronią głośniki, a gumowe przyciski oraz pokrętła zabezpieczają ładowarkę przed pyłem.
Częścią ładowarki jest radio stereofoniczne AM/FM z funkcją elektronicznego wyszukiwania i zapisywania 20 stacji radiowych. Korektor, dwa duże głośniki o średnicy 12,5 cm i dwa głośniki wysokotonowe oraz możliwość dodatkowego podłączenia wzmacniacza basowego gwarantują odpowiednie brzmienie. Model posiada również wejścia dla urządzeń zewnętrznych i można do niego podłączyć odtwarzacz CD lub MP3. Jeżeli w pobliżu nie ma dostępu do gniazda sieciowego, źródłem zasilania dla radia jest akumulator 24 V o pojemności 2 Ah, dzięki któremu radio może pracować do 8 godzin przy ustawieniu średniej głośności dźwięku.
Z tyłu urządzenia, za przesłoną z tworzywa sztucznego znajduje się wbudowana stacja ładująca dla wszystkich typów akumulatorów Bosch "L"lub "O"). Ładowarka ładuje akumulatory NiCd oraz NiMH w ciągu 1-2 godzin, w zależności od rodzaju akumulatora. Duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny z przodu urządzenia wskazuje wybraną częstotliwość radiową, stan naładowania akumulatora w ładowarce oraz godzinę. Dzięki podświetleniu wyświetlacz LCD jest dobrze widoczny również, gdy jest ciemno. W przypadku eksploatacji sieciowej, urządzenie wyposażone w dwa gniazda wtykowe 230 V, zabezpieczone przed bryzgającą wodą wykorzystywane jest jako rozgałęziacz. Do zabezpieczonego gniazda wtykowego 12 V można podłączyć np. ładowarkę do telefonu komórkowego lub odtwarzacz CD z wtykiem pasującym do gniazda zapalniczki samochodowej. Przewód sieciowy o długości 3 metrów mieści się w magazynku, z tyłu urządzenia.
Wielofunkcyjne urządzenie ma kształt sześcianu, którego długość krawędzi wynosi 36 cm. Produkt waży 8,5 kg. Wbudowany uchwyt transportowy umożliwia wygodne przenoszenie ładowarki.

*

Sugerowana cena detaliczne brutto, kwiecień 2005:
- GML 24 V - 1036 zł

info/foto "Bosch"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz