/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

OZPPD chce ujawnienia przez Lasy Państwowe informacji dotyczących sprzedanego drewna

Ogólnopolski Związek Pracodawców Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac. dja
Źródło: Ogólnopolski Związek Pracodawców Przemysłu Drzewnego
Data: 2013-04-29


Ogólnopolski Związek Przedsiębiorców Przemysłu Drzewnego wnioskuje do dyrektora generalnego Lasów Państwowych o udostępnienia informacji publicznej w sprawie sprzedaży przez Skarb Państwa drewna wielko- i średnio- wymiarowego w latach 2010, 2011 i 2012 pozyskanego z drzewostanu lasów Skarbu Państwa.

Wniosek obejmuje żądanie ujawnienia informacji na temat łącznej ilości mas drewna okrągłego ( wielko- i średniowymiarowego) w rozbiciu na grupy handlowe z uwzglednieniem poszczególnych nadleśnictw i wskazanie nabywców. OZPPD domaga się również dodatkowej informacji na temat podmiotów kupujacych surowiec drzewny: jakie ilości, na jakich warunkach i w jakich cenach nabyli drewno.

Zobacz pełną treść wniosku OZPPD >>>

Lasy Państwowe są podmiotem podległym ustawie o informacji publicznej, sprzedającym majątek Skarbu Państwa, mimo to w zakresie sprzedaży surowca drzewnego uchylają się od obowiazków wynikających z tej ustawy.

Podobny wniosek złożyła wcześniej Polska Izba Gospodarccza Przemysłu Drzewnego. W trakcie postępowania administracyjnego znajduje się również wniosek o udzielenie informacji publicznej złożony przez redakcję portalu Drewno.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA