/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

OZPPD chce ujawnienia przez Lasy Państwowe informacji dotyczących sprzedanego drewna

Ogólnopolski Związek Pracodawców Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac. dja
Źródło: Ogólnopolski Związek Pracodawców Przemysłu Drzewnego
Data: 2013-04-29


Ogólnopolski Związek Przedsiębiorców Przemysłu Drzewnego wnioskuje do dyrektora generalnego Lasów Państwowych o udostępnienia informacji publicznej w sprawie sprzedaży przez Skarb Państwa drewna wielko- i średnio- wymiarowego w latach 2010, 2011 i 2012 pozyskanego z drzewostanu lasów Skarbu Państwa.

Wniosek obejmuje żądanie ujawnienia informacji na temat łącznej ilości mas drewna okrągłego ( wielko- i średniowymiarowego) w rozbiciu na grupy handlowe z uwzglednieniem poszczególnych nadleśnictw i wskazanie nabywców. OZPPD domaga się również dodatkowej informacji na temat podmiotów kupujacych surowiec drzewny: jakie ilości, na jakich warunkach i w jakich cenach nabyli drewno.

Zobacz pełną treść wniosku OZPPD >>>

Lasy Państwowe są podmiotem podległym ustawie o informacji publicznej, sprzedającym majątek Skarbu Państwa, mimo to w zakresie sprzedaży surowca drzewnego uchylają się od obowiazków wynikających z tej ustawy.

Podobny wniosek złożyła wcześniej Polska Izba Gospodarccza Przemysłu Drzewnego. W trakcie postępowania administracyjnego znajduje się również wniosek o udzielenie informacji publicznej złożony przez redakcję portalu Drewno.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz