/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Na co zwrócić uwagę przy wymianie drzwi wewnętrznych?

Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Autor: Sfera PR
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Data: 2013-04-26


Aby wymiana drzwi wewnętrznych w domu czy mieszkaniu przebiegła szybko i sprawnie, powinniśmy dokładnie określić typ skrzydła i ościeżnicy, który chcemy zastosować. Jak poradzić sobie z tym etapem remontu i prawidłowo zaplanować pracę podpowiada Grzegorz Kosiński z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Drzwi GremzdyDrzwi GremzdyFot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

O tym na co zwrócić uwagę przy wymianie drzwi wewnętrznych mówi Grzegorz Kosiński z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL

Podczas remontu, przed wymianą drzwi, powinniśmy dokładnie określić rozmiar otworu drzwiowego oraz zagospodarować jego otoczenie. Na rynku dostępne są cztery standardowe szerokości skrzydeł wewnętrznych – 60, 70, 80, 90 cm. Wymiana starych drzwi na nowe może wiązać się ze zmniejszeniem dotychczasowej szerokości przejścia, aby zyskać przestrzeń do swobodnego zamontowania nowej ościeżnicy. Jeżeli z powodu braku miejsca nie możemy zamontować tradycyjnych drzwi na zawiasach, mamy do dyspozycji kilka innych rozwiązań, takich jak: drzwi przesuwne naścienne lub chowane w ścianie, drzwi łamane czy wahadłowe.

Wymiana starych drzwi wewnętrznych na nowe wiąże się także z koniecznością zamaskowania śladów na ścianie po poprzedniej ościeżnicy. Spośród różnych rodzajów ościeżnic proponowanych przez producentów stolarki drzwiowej najlepszym rozwiązaniem dla drzwi wymienianych jest ościeżnica regulowana, która zakrywa całą grubość muru. Jej montaż jest bardzo prosty, a konstrukcja pozwala na estetyczne połączenie drewna z listwami przypodłogowymi. Jeśli podczas remontu nie wymienimy podłóg na nowe, musimy pamiętać, że zgodnie ze sztuką zamknięte skrzydło drzwi powinno znajdować się dokładnie nad łączeniem podłóg między pomieszczeniami.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz