/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Podłogi drewniane

Drewno twarde jak diament – deski podłogowe DLH Poland z drewna Ipe/Lapacho

DLH Poland

Autor:
Źródło: DLH Poland
Data: 2013-04-29


W obiektach użyteczności publicznej podłogi są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dlatego też należy wybrać odpowiedni gatunek drewna, który nie tylko zachwyci swoją wyjątkową barwą, ale przede wszystkim trwałością. Drewnem twardym „jak diament” jest bez wątpienia Ipe/Lapacho. Podłogi firmy DLH Poland wykonane z tego gatunku pozostaną trwale piękne i będą zdobić aranżowaną przestrzeń przez długie lata.

Aranżacja Ipe LapachoAranżacja Ipe LapachoFot. DLH Poland

Drewno we wnętrzu tworzy przyjazny klimat, stąd też jest tak cenione przez architektów i projektantów wnętrz. Jego połączenie z gładkim szkłem, chropowatym betonem, połyskliwym metalem czy kamieniem daje niepowtarzalny efekt fuzji tradycyjnej i industrialnej stylistyki. Nastrój ekskluzywności spotęgują podłogi z drewna egzotycznego, ze względu na jego intensywną tonację, która się żywo wyodrębni na tle nowoczesnych, zimnych materiałów. Estetyka to jednak nie wszystko – drewno egzotyczne musi jeszcze być odpowiednio trwałe i odporne na uszkodzenia, aby podłoga zachowała swój elegancki wygląd. Gatunkiem, który najlepiej sprawdzi się w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach jest Ipe/Lapacho. Podłoga z tego drewna nie tylko przyciąga wzrok wyjątkową kolorystyką, ale przede wszystkim jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

„Pancerna” podłoga
Ipe/Lapacho nie bez powodu nosi również nazwę „Diamentowy Orzech”. Dzięki dużej gęstości - aż 1200 kg/m3 twardość tego gatunku jest wyjątkowo wysoka, co jest szczególnie cenną właściwością przy wykorzystaniu go jako materiału na podłogi w obiektach publicznych. Co ciekawe - pod tym względem wg amerykańskich norm posiada klasę A-1, czyli dokładnie taką samą jak stal zbrojeniowa! Stąd też jest idealnym materiałem na wykończenie podłóg w miejscach, w których zależy nam na estetycznym wyglądzie i ponadprzeciętnej trwałości. Podłogi Ipe są coraz chętniej stosowane w ekskluzywnych restauracjach, bankach czy galeriach handlowych, w których stawia się na elegancję w najlepszym wydaniu. Z uwagi na obecność substancji tłuszczowych w strukturze drewna Ipe/Lapacho, wykonane z niego podłogi nie wymagają dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Rozwiązaniem dedykowanym wnętrzom publicznym są podłogi olejowane, które to powinny być co jakiś czas pokrywane ochronną powłoką oleju. Zabieg ten ze względu na właściwości drewna Ipe/Lapacho nie musi być powtarzany zbyt często, co znacząco wpływa na wygodę w użytkowaniu takiej podłogi. Szczególnie w miejscach, gdzie częsta pielęgnacja jest trudna do przeprowadzenia.

Diamentowy Orzech od środka
Ipe/Lapacho to drewno o naturalnej, głębokiej barwie, które charakteryzuje się zróżnicowanym kolorem - od żółto-pomarańczowego przez czerwień po ciemny brąz z czernią, często z jaśniejszymi lub ciemniejszymi smugami o bardzo wyraźnym, barwnym rysunku usłojenia. Ciemne, głębokie unerwienie dodaje drewnu niesamowitej elegancji. Dzięki tak ogromnemu zróżnicowaniu kolorystycznemu oraz bardzo dekoracyjnej strukturze, podłogi z Ipe/Lapacho doskonale prezentują się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz i dają wiele możliwości dekoracyjnych pobudzających wyobraźnię. Dzięki swojej intensywnej tonacji doskonale sprawdza się zwłaszcza na dużych powierzchniach holi czy wnętrzach dużych restauracji. Formalną estetykę drewna doskonale przełamią lekkie akcenty w postaci, przeszklonych podziałów przestrzeni czy metalowych, kręconych schodów o subtelnej estetyce.

Orientacyjne ceny:

PROMOCJA! Deska podłogowa Ipe/Lapacho Style 15x70x300-600 mm 145 zł/m2 brutto

Importer: DLH Poland www.dlh.pl

DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.

Produkty sygnowane marką DLH Poland są zgodne z wymogami EUTR. Posiadają także certyfikat FSC® CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantujący, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC® pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych.

Drewno twarde jak diament – deski podłogowe DLH Poland z drewna Ipe/Lapacho (Zdjęcia: 2)

Aranżacja Ipe LapachoAranżacja Ipe Lapacho

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz