/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ponad 125 mln unijnego wsparcia dla inwestycji Kronospanu

Ministerstwo Gospodarki

Autor: oprac. dja
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Data: 2013-04-18


10 kwietnia 2013r. Komisja Europejska przyznała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego m.in. dla projektu realizowanego przez Kronospan OSB Sp. z o.o. w Strzelcach Opolskich.

Ponad 125 mln unijnego wsparcia dla inwestycji KronospanuPonad 125 mln unijnego wsparcia dla inwestycji KronospanuFot. Kronospan OSB

Projekt realizowany przez producent płyt drewnopochodnych jest jednym z kilkudziesięciu dużych projektów inwestycyjnych, dla których wsparcie podlega procedurze potwierdzenia przez Komisję Europejską. Dofinansowanie pochodzić będzie z działania 4.5 "Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) na lata 2007-2013.

Unijne wsparcie przyznane Kronospan OSB wynosi ok. 125,43 mln zł. Projekt zakłada wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego i wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji nowoczesnych płyt wiórowych orientowanych (OSB) o udoskonalonej jakości powierzchni.

Wniosek o dofinansowanie projektu „Budowa zakładu w oparciu o innowacyjną technologię płyt wiórowych orientowanych” złożony został 10 grudnia 2009r. Początkowo realizacja inwestycji miała rozpocząć się  1 lutego 2010r., jednak ze względu m.in. na zmieniające się przepisy prawa oraz trudną sytuację na rynku płyt drewnopochodnych, zdecydowano o jej przesunięciu na 1 czerwca 2012r. Dofinansowanie projektu jest realizowane w trybie refundacji poniesionych kosztów. Procentowy poziom dofinansowania wynosił początkowo 25%, jednak z uwagi na pojawienie się możliwości zwiększono je do 30%.

Inwestycja realizowana jest w Strzelcach Opolskich i skalkulowana została na ponad 432 mln zł. W ramach projektu powstanie nowy zakład produkcyjny, w skład którego wejdzie m.in. 5 hal produkcyjnych wraz z odpowiednią infrastrukturą oraz zakupione zostaną maszyny i urządzenia, w tym kluczowa linia technologiczna do produkcji nowoczesnych płyt wiórowych orientowanych o udoskonalonej jakości powierzchni. W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie 201 osób.

Kronospan Sp. z o.o. zaplanował także nawiązanie trwałej współpracy z polskimi jednostkami naukowymi oraz z podmiotami skupionymi w Śląskim Klastrze Drzewnym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

...

Bardzo pozytywnie...jednak to jest Kronospan zatem efekty mogą się pojawić, ale...

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2013-04-18 23:27:00

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz