/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARGI

Trwają targi Drema i Furnica

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2013-04-17


W Poznaniu trwają targi maszyn i narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego Drema oraz targi komponentów do produkcji mebli Furnica. Goście targów mogą zapoznać się z najnowszą ofertą ponad 400 wystawców.

Drema 2013Drema 2013Fot. Drewno.pl

Targi DREMA jako największa w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa branży obróbki drewna, po raz kolejny znalazła się na liście światowych imprez, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Zarówno Targi DREMA jak i FURNICA uzyskały również honorowy patronat Ministra Gospodarki. Te wyróżnienia są wyrazem wysokiej rangi wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, a także potwierdzeniem czołowej pozycji tych targów wśród dedykowanych branżom obróbki drewna i produkcji mebli.

Producenci maszyn i narzędzi na blisko 25 tys. m2 powierzchni wystawowej prezentują najlepsze produkty oraz nowości ze swojej oferty. Część maszyn można oglądać podczas pracy.

Kolejny raz uruchomiona została "Fabryka mebli na żywo", która w tym roku wyprodukuje meble biurowe z lekkiej płyty DendroLight. Fabrykę produkującą meble za pomocą wyłącznie polskich maszyn uruchomiło również stowarzyszenie producentów maszyn do drewna Gomad. Takich pokazów na targach jest więcej. Na Poligonie Umiejętności prezentowane są urządzenia lakiernicze, na terenie otwartym targów pokazy pracy wózków widłowych oraz maszyn do pierwiastkowego przerobu drewna, gdzie zobaczyć można m.in. najnowsze urządzenie firmy Wood-Mizer trak przemysłowy WM4000.

Stowarzyszenie Parkieciarze Polsce zorganizowało Warsztaty Parkieciarskie podczas których zapoznać się można z technikami prowadzenia prac parkieciarskich oraz materiałami i narzędziami do układania podłóg drewnianych.

Targom towarzyszą m.in. takie wydarzenia jak Mistrzostwa Polski w Wbijaniu Gwoździ Drema czy wystawy Wyczarowane z drewna i Urok detalu.

W trakcie targów można wziąć udział również w szeregu branżowych seminariów i prezentacji.

Targi Drema i Furnica potrwają do piątku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz