/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jest zgoda na przejęcie SCA Graphic Laakirchen przez Heinzel Holding

UOKIK

Autor: oprac. dja
Źródło: UOKIK
Data: 2013-04-11


Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Heinzel Holding kontroli nad spółką SCA Graphic Laakirchen. Obie spółki pochodzą z Austrii ale działają również na polskim rynku.

Fabryka papieru Laakirchen Paper w Upper (Austria)Fabryka papieru Laakirchen Paper w Upper (Austria)Fot. Heinzel

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Umowa kupna fabryki papieru w Upper należącej do SCA Graphic Laakirchen AG została zawarta w końcu ubiegłego roku. Fabryka wytwarza rocznie ok. 530 tys. ton papieru i realizuje przychody na poziomie 310 mln euro przy zatrudnieniu ok. 500 osób. Głównym produktem jest papier kalandrowany używany m.in. do drukowania czasopism, magazynów oraz ulotek.

Heinzel Holding należy do austriackiej grupy kapitałowej Heinzel zajmującej się produkcją i sprzedażą papieru pakowego, masy celulozowej oraz artykułów opakowaniowych i papierniczych. W skład holdingu wchodzą m.in. Zellstoff Pöls AG (Austria) oraz AS Estonian Cell (Estonia) - zaliczane do największych producentów celulozy w Europie Środkowej i Wschodniej,  Wilfried Heinzel AG - spółka handlowa działając an a globalnym rynku celulozy i papieru oraz Europapier AG - jeden z liderów na rynku papierniczym Europy Środkowe i Wschodniej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz