/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rema ma nowego właściciela

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2013-04-09


Minister Skarbu Państwa poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży akcji spółki REMA S.A. z siedzibą w Reszlu.

Rema ma nowego właścicielaRema ma nowego właścicielaFot. Rema

MSP usiłowało sprzedać spółkę od 2009r. Nabywcą 85% akcji spółki jest osoba fizyczna - Stefan Kołakowski zamieszkałego w Warszawie. Pozostałe 15% akcji przysługuje nieodpłatnie uprawnionym pracownikom spółki.

Cena sprzedaży pakietu akcji zawarta w umowie z 9. kwietnia br. została ustalona dwa tygodnie wcześniej w drodze aukcji ustnej. Nowy właściciel zaoferował cenę wywoławczą opiewająca na 2,762 mln zł, tj. 14,13 zł za jedną akcję.

Rema SA to jeden z największych w kraju producentów obrabiarek do drewna i materiałów drewnopochodnych, działający na rynku ponad 50 lat. Obrabiarki REMA zyskały w kraju i za granicą opinię urządzeń o solidnej konstrukcji, wytrzymałych, gwarantujących wysokie parametry obróbki. Nad jakością produktów pracuje wewnętrzne biuro projektowe, w którym konstruktorzy i technolodzy nieustannie pracują nad tworzeniem urządzeń precyzyjnych, trwałych, ergonomicznych i bezpiecznych. Odpowiednie zaplecze personalne i techniczne (biuro handlowe, biuro projektowe, dział serwisu, nowoczesny park maszynowy, własna odlewnia żeliwa) gwarantują wysoki poziom obsługi posprzedażnej: dostępność części zamiennych oraz serwisu, możliwość wykonania napraw pogwarancyjnych, kapitalnych remontów itp. Doskonałą renomę i wysoką pozycję rynkową zyskała zwłaszcza linia pilarek formatowych, począwszy od modeli DMMA-35, poprzez DMMC-40, DMMD- 40 a obecnie DMMS-40. Najnowszy produkt spółki to zaawansowana technologicznie pilarka formatowa REMA F-1, zaprezentowana w 2012r. na targach DREMA w Poznaniu.

W 2012r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 9,912 mln zł (2011: 10,794) i poniosła kolejną w ostanich latach stratę w wysokości 857 tys. zł (2011: strata 1,400 mln zł).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz