/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fuzja producentów parkietu

Autor:
Źródło: Boen
Data: 2013-04-08


Niespełna dwa tygodnie temu nastąpiło połączenie dwóch znaczących producentów podłóg drewnianych: firmy BOEN oraz BAUWERK Parkett. Nowo powstały podmiot będzie wiodącym dostawcą w Europie, w segmencie premium i drugim co do wielkości graczem na rynku, z obrotami sięgającymi około 230 mln EUR.

Thorleif Hals, Prezes Zarządu BoenThorleif Hals, Prezes Zarządu BoenFot. Boen

Norweska firma Boen AS z Kristiansand oraz szwajcarski Bauwerk Parkett AG z Saint Margrethen połączyły się i pod wspólną nazwą stworzyły Grupę Bauwerk Boen. Obydwie marki cechuje silna i ugruntowana pozycja na rynku, co zwiększy konkurencyjność Grupy i zapewni klientom jeszcze szerszą ofertę najwyższej jakości podłóg drewnianych.

Na siedzibę nowego przedsiębiorstwa wybrano Zurich (Szwajcaria). Zarządzaniem zajmie się specjalnie powołany zespół siedmiu liderów, złożony z zarządzających, na czele z Prezesem Zarządu Bauwerk – Klausem Brammertzem. Thorleif Hals, dotychczasowy Prezes Zarządu firmy Boen, będzie odpowiadał za integrację, a jednocześnie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. W ostatnim roku obrotowym, obydwie firmy wyprodukowały łącznie ponad 8 mln m2 drewnianych pokryć podłogowych, przy zatrudnieniu wynoszącym około 1400 osób. Przychody przedsiębiorstw wyniosły w sumie około 230 mln euro. Po zakończeniu transakcji właściciele firmy Boen, to jest Johan G. Olsen Group oraz Bauwerk - Zurmont Madison i EGS Beteiligungen AG, będą posiadać ponad 30% udziałów nowego podmiotu.

Komplementarne oferty obu uznanych marek

Połączenie stworzy podmiot o wyjątkowo silnej pozycji rynkowej. Oferty firm Boen i Bauwerk w dużej mierze uzupełniają się. Bauwerk jest liderem na rynku dwuwarstwowego parkietu, Boen natomiast, jest jednym z największych dostawców trójwarstwowych podłóg drewnianych. Dobrze dopasowane są także kanały dystrybucji obu spółek. Bauwerk korzysta w tym zakresie głównie z montażystów i parkieciarzy, jednocześnie układających podłogi.

Z kolei Boen sprzedaje większość swoich produktów poprzez handel specjalistyczny i hurtowy. W spójną całość układa się także obecność obu firm na poszczególnych rynkach. Boen jest dobrze reprezentowany w Norwegii, Niemczech, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i krajach nadbałtyckich. Z kolei Bauwerk działa przede wszystkim w Szwajcarii, Niemczech, Austrii i Holandii.

Nowo powstała grupa będzie aktywna w ponad 20 krajach Europy, pozostając jednym z trzech największych graczy, na wybranych rynkach. Ponadto Boen oferuje swoje produkty na całym niemal świecie, poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji, co oznacza reprezentację w ponad 20 dodatkowych krajach. Firmy Boen i Bauwerk będą nadal korzystać ze swoich obecnych nazw, oferując dotychczasowym i nowym klientom szerszą niż dotąd gamę produktów i usług.

Kontynuacja strategii wzrostu

Strategia wzrostu obu spółek będzie kontynuowana po połączeniu, poprzez wzmocnienie międzynarodowych kanałów sprzedaży. Grupa osiągnie wielkość, która umocni jej konkurencyjność, zarówno w perspektywie krótko- jak i długoterminowej. Istnieją duże możliwości na polu wykorzystania efektu synergii, zwłaszcza w zakresie oferty dla klientów oraz realizacji i obsługi zamówień.

Klaus Brammertz, Prezes Zarządu Bauwerk, stwierdził: Na połączeniu tych dwóch firm skorzystają klienci, gdyż nasza oferta będzie jeszcze atrakcyjniejsza, a ponadto dostępna na dodatkowych rynkach.

Thorleif Hals, Prezes Zarządu Boen, powiedział: Nigdy dotąd, na przestrzeni mojego 30-letniego doświadczenia, nie doszło do tak spektakularnego połączenia dwóch największych graczy rynkowych, z tak widocznymi korzyściami dla odbiorców.

Fuzja producentów parkietu (Zdjęcia: 3)

Thorleif Hals, Prezes Zarządu BoenFabryka parkietów firmy Boen w NorwegiiFabryka parkietów firmy Boen w Norwegii

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA