/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Halex uruchomił nową linię produkcji stelaży krzeseł

Halex

Autor: Małgorzata Wnorowska
Źródło: Halex
Data: 2013-04-08


Kryzys w branży meblarskiej jeszcze bardziej motywuje producentów do podnoszenia konkurencyjności. W zakładzie Halex z Elbląga trwa pilotażowa produkcja krzeseł na uruchomionej niedawno nowej włoskiej linii obróbczej.

Halex uruchomił nową linię produkcji stelaży krzesełHalex uruchomił nową linię produkcji stelaży krzesełFot. Halex

Firma Halex, producent ław, stołów i krzeseł z Elbląga zdecydowała się na zakup półautomatycznej linii do produkcji stelaży krzeseł. Maszyny dostarczyła firma IMAC a uroczyste uruchomienie produkcji nastąpiło w styczniu br. Obecnie trwa pilotażowa produkcja.  Pierwsze krzesła, które od początku do końca powstały w elbląskim zakładzie, już zostały zaprezentowane szerokiej publiczności podczas międzynarodowych targów Meble Polska.

- W produkcji krzeseł korzystaliśmy dotychczas z poddostawców stelaży krzeseł, które następnie szlifowaliśmy, barwiliśmy, tapicerowaliśmy - mówi Henryk Tatkowski, właściciel Halex. - Niestety, kooperanci, z którymi pracowaliśmy w okresie, kiedy następował wzrost zamówień, nie byli w stanie nadążyć z produkcją, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup własnej linii. Dodatkową motywacją do rozbudowy zakładu były niewykorzystane 3 hektary gruntu należące do firmy, położne w Elblągu przy drodze wojewódzkiej nr 503.

- Decyzję o inwestycji podjęliśmy już dwa lata temu, jednak jej realizację przedłużały formalności związane ze staraniami o dofinansowanie unijne, którego ostatecznie nie otrzymaliśmy i musieliśmy zakupić maszyny z własnych środków - mówi Henryk Tatkowski. Park maszynowy firmy wzbogacił się o całe spektrum nowoczesnych włoskich maszyn do produkcji stelaży krzeseł, począwszy od rozkroju drewna aż po montaż gotowych stelaży.

- Zdecydowaliśmy się na produkcję półautomatyczną. Tam, gdzie wymagana jest wyjątkowa dokładność stosujemy maszyny sterowane numerycznie, natomiast na innych stanowiskach chcemy, aby to ludzie oceniali materiał, jego przydatność i gospodarowali nim  w taki sposób, aby było jak najmniej strat. Wraz z rozwojem produkcji nieuchronnie jednak także na tych stanowiskach pojawią się w przyszłości maszyny CNC
- dodaje Henryk Tatkowski.

Dzięki nowej inwestycji znacznie zwiększyła się wydajność produkcji, ograniczono wąskie gardło, jakim było oczekiwanie na realizację zleceń przez kooperantów. Miesięcznie firma produkuje ok. 5-7 tysięcy stelaży z drewna liściastego przy pracy jednozmianowej.  Podczas tegorocznych targów Meble Polska firma Halex zaprezentowała pierwsze krzesło - GAL, od początku do końca wykonane w zmodernizowanym zakładzie. - Elastyczność i szerokie możliwości obróbcze nowej linii produkcyjnej pozwolą nam nie tylko na wzrost wydajności, ale również realizację własnych pomysłów na nowe wzory krzeseł - mówi Henryk Tatkowski. - Mamy też nadzieję, że tak jak doceniono nagrodą Diamentu Meblarstwa naszą pomysłowość w zakresie produkcji ławy Quattro, tak też zaskoczymy branżę pomysłowością w zakresie produkcji krzeseł.

Halex uruchomił nową linię produkcji stelaży krzeseł (Zdjęcia: 2)

Halex uruchomił nową linię produkcji stelaży krzesełHalex uruchomił nową linię produkcji stelaży krzeseł

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz