/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Złote tarasy – deski z egzotycznego drewna Denya firmy DLH Poland

DLH

Autor:
Źródło: DLH
Data: 2013-03-28


Aranżując przydomowy ogród warto zaplanować obszerny taras, który stanie się dodatkową przestrzenią relaksu. Inspirację do stworzenia barwnej dekoracji można zaczerpnąć z gorących, egzotycznych krain. Deski z afrykańskiego drewna Denya firmy DLH Poland, o wyjątkowym, złotym ornamencie to doskonały sposób na stworzenie egzotycznej aranżacji tarasu.

Denya aranżacja tarasDenya aranżacja tarasFot. DLH Poland

Drewniany taras to element coraz częściej pojawiający się w małej architekturze przydomowych ogrodów. Funkcjonalna, zadaszona przestrzeń może w pogodne dni służyć jako przedłużenie przestrzeni mieszkalnej. Ten „zewnętrzny salon” warto zaaranżować w bardzo modnym, egzotycznym stylu. Trwałe deski z drewna Denya firmy DLH Poland o szlachetnej kolorystyce złota i brązu z ciemniejszymi pasami, w połączeniu z odpowiednio dobraną roślinnością i meblami ogrodowymi pozwolą stworzyć w ogrodzie niepowtarzalny klimat ciepłych krajów. 

Daleki wschód i żar tropików 
Wśród egzotycznych aranżacji wyróżniają się orientalne motywy oparte na kulturze Dalekiego Wschodu i tropikalne stylizacje nawiązujące do klimatu lasów równikowych. Decydując się na aranżację w stylu orientalnej Azji, należy dobierać elementy wystroju zaczerpnięte z Chin i Indii. Dominują w nim mocno nasycone kolory, takie jak żółć, pomarańcz i czerwień. Deski z drewna Denya o ciepłej, złoto – brązowej barwie z ciemniejszymi refleksami doskonale skomponują się z wyrazistymi odcieniami inspirowanymi Dalekim Wschodem. Żywa kolorystyka przejawiająca się w obiciach tarasowych foteli i barwnych donicach z egzotycznymi roślinami w połączeniu ze złocistą podłogą z drewna Denya gwarantuje unikalny efekt. Deski wyróżnia naturalny układ słojów i lekko splecione włókna, które będą również harmonizować z subtelniejszym stylem tarasów tropikalnych. Wyjątkową teksturę drewna podkreślą plecione dodatki z liści palmy i łodyg wodnego hiacynta czy dekoracje i meble ogrodowe z bambusa.. Czas na tarasie zainspirowanym pięknem egzotycznych krain wprawi nas w odprężający nastrój, a dodatkowe przyjemne wrażenia wywoła położenie bosych stóp na ciepłej, drewnianej podłodze. 

Egzotyczna trwałość
Denya jest gatunkiem pochodzącym z Afryki. Drzewa rosnące w zachodniej i centralnej części kontynentu przyzwyczajone są do obfitych opadów deszczu i ekstremalnych temperatur - stąd też wysoka wytrzymałość drewna pozyskiwanego z tego gatunku. Regularne stosowanie oleju impregnującego przeznaczonego na zewnętrzne nawierzchnie drewniane będzie wystarczającym zabiegiem pielęgnacyjnym. Preparat pozwala zapobiec naturalnemu procesowi patynowania, który polega na pojawieniu się srebrzystej powłoki na zewnętrznej stronie drewna. Dużą zaletą gatunku jest wysoka odporność na grzyby i owady. Deski te posiadają najwyższą, pierwszą klasę trwałości według PN-EN 350-2:2000. Ich wytrzymałość w odkrytej architekturze określa się kilkadziesiąt lat.

Orientacyjne ceny:
Deska tarasowa z drewna Denya – 21 mm x 145 mm – 33 zł/mb brutto 

Importer: DLH Poland www.dlh.pl 


DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.

Produkty sygnowane marką DLH Poland są zgodne z wymogami EUTR. Posiadają także certyfikat FSC® CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantujący, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC® pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych.

Złote tarasy – deski z egzotycznego drewna Denya firmy DLH Poland (Zdjęcia: 2)

Denya aranżacja tarasDenya aranżacja taras

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA