/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kimberly-Clark wycofał się z produkcji w Polsce

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2013-03-26


Amerykański producent artykułów higienicznych, koncern Kimberly-Clark wycofał się z produkcji w Polsce, sprzedając swoją fabrykę w Kluczach (woj. małopolskie). Zakład został odkupiony m.in. przez przedstawicieli zarządzającej nim kadry menedżerskiej.

Kimberly-Clark wycofał się z produkcji w PolsceKimberly-Clark wycofał się z produkcji w PolsceFot. Kimberly-Clark

Jak poinformowała firma Kimberly-Clark w komunikacie, zgodnie z podpisanym we wtorek porozumieniem papiernię w Kluczach oraz markę produktów Velvet wytwarzanych w tym zakładzie przejęli w ramach transakcji wykupu menedżerskiego: Fundusz AVALLON MBO II i obecny zespół zarządzający, kierowany przez dyrektora zarządzającego na Polskę Artura Pielaka oraz dyrektora fabryki Marka Ściążkę.

Zgodnie z umową nowi właściciele polskiego przedsiębiorstwa zawrą także kontrakt na dystrybucję w Polsce specjalistycznych pieluszek i chusteczek nawilżanych dla dzieci, produkowanych przez amerykański koncern. Finalizacja transakcji jest spodziewana w trzecim kwartale tego roku.

"Transakcja ta jest elementem strategicznego przeglądu operacji biznesowych Kimberly-Clark Consumer Europe, ogłoszonego w październiku 2012 roku" - napisano w komunikacie. W ramach tej strategii Kimberly-Clark wycofuje całość swojej bezpośredniej działalności z rynków europejskich za wyjątkiem Włoch. Grupa zamierza sprzedać lub zamknąć pięć zakładów produkcyjnych oraz zwolnić od 1300 do 1500 pracowników z całej Europy.
 
Fabryka wyrobów higienicznych w Kluczach weszła w struktury koncernu Kimberly-Clark w 2003 roku. Produkuje wyroby higieniczne z papieru, takie jak papier toaletowy, ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne. Zakład zatrudnia ponad 270 osób.

Firma z miasta Irving w Teksasie, notowana na parkiecie NYSE. Znana m.in.z chusteczek higienicznych Kleenex oraz pampersów Huggies. Spółkę założono w 1872r. w stanie Wisconsin z kapitałem zakładowym 30 tys. USD. Koncern na całym świecie zatrudnia 56 tys. osób. W 2012r. koncern osiągnął przychody na poziomie 21,1 mld USD


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

decyzja [1]

Zastanawiająca decyzja dotycząca wycofania się nie tylko z Polski, ale także z Europy z wyjątkiem Wloch. Korporacje wykonują czasami ruchy nie do końca zrozumiałe.

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-27 07:43:13

Zgłoś nadużycie

Europa tonie

Chyba właśnie do bólu zrozumiałe!Wypadki ostatnich dni pokazują,że nie można być pewnym nawet bezpieczeństwa własnych kont które są bezczelnie rabowane przez eurokratów!

Nemo [47]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-27 10:11:09

Zgłoś nadużycie

nie

Nie szedłbym w tym kierunku myślenia. Cypryjczycy jak sądzę liczyli na wiele nie bardzo się starając...urzednicy pracujący do 5godzin dziennie itp.. Nie można tak. A propos bohatera artykuły - po prostu bywa, że siedziby główne korporacji oddalone od realiów danego kraju czy kontynentu patrzą na przyszłość firmy w tych lokalizacjach inaczej, dziwacznie czasami.

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-27 11:26:16

Zgłoś nadużycie

A propos Cypru...

To nie eurokraci chcą zabrać Cyprowi kasę, tylko Cypr chce ją dostać od eurokratów!!!
Nic nie ma za darmo.

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-27 19:44:16

Zgłoś nadużycie

Rabunek

Przypominam,że konta próbowano obrabować także zwykłym,prywatnym, Bogu ducha winnym ludziom którzy w żaden sposób nie odpowiadają za szwindle ,,banksterów"ale jak już powszechnie wiadomo,zysk jest prywatny a długi, publiczne.Osobiście uważam,że zadłużone banki powinny upaść bo takie są prawa rynku a my przedsiębiorcy poradzimy sobie tworząc spółdzielcze kasy oparte na udziałach i zaufaniu bez partycypacji państwa !

Nemo [47]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-28 08:25:15

Zgłoś nadużycie

Z jednej strony...

...tak konta niewinnych, ale, jak mawiał Milton Friedman - nie ma obiadu za darmo. Ci biedni ludzie nie płacili podatków, 70% depozytów to kasa rosyjskich oligarchów.
A jesli już kolega napisał o zyskach prywatnych a długach publicznych, czy ta sytuacja nie odnosi się też do branży drzewnej (zresztą do wszytskich gałęzi przemysłu i biznesu)? jak zarabiam to moja zasługa, jak tracę to winni są wszyscy dookoła:)

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-28 19:30:01

Zgłoś nadużycie

i jeszcze

ponoć UE chciała opodatkować depozyty powyżej 100 tys. EUR, to że rząd cypryjski wymyślił żeby wszystkich to inna sprawa

kj [12]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-29 11:12:36

Zgłoś nadużycie

,,ponoć"

Jeżeli nie masz sprawdzonych informacji, twój wpis jest zwykłą insynuacją to niestety staje się typowe na forach!

Nemo [47]Odpowiedz na ten komentarz2013-03-29 19:45:56

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz