/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drema 2013 - Fabryka Mebli na Żywo

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2013-03-12


Międzynarodowe Targi Poznańskie, firma Trehus Design oraz gdańska Akademia Sztuk Pięknych i poznański Uniwersytet Przyrodniczy zapraszają uczestników Targów DREMA FURNICA 2013 na wydarzenie specjalne Fabryka Mebli na Żywo.

Fabryka Mebli na Żywo już na stałe wpisała się w krajobraz najważniejszych targów dla branży obróbki drewna i produkcji mebli w Polsce. W tym roku, w ramach tego wydarzenia uruchomiona zostanie pełnozakresowa produkcja mebli w postaci dwóch biurek i kontenerów biurowych. Twórcy Fabryki wykorzystają do ich produkcji innowacyjny i ekologiczny produkt jakim są płyty DendroLight®. Linia produkcyjna zostanie wyposażona w pełny zakres maszyn i urządzeń zapewniających obróbkę materiału od formatyzowania aż po pakowanie gotowego produktu.

Fot. MTP


Zestawy biurowe ANETA oraz IZA składające się z biurek i kontenerków zostały zaprojektowane przez studentki Katedry Projektowania Mebla na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, pod czujnym okiem prof. Haliny Kościukiewicz. Od strony technologicznej projekt przygotowują studenci Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod egidą prof. Jerzego Smardzewskiego. Studenci obu uczelni wspólnie będą wspierać projekt również na miejscu w Poznaniu.

Fabryka Mebli na Żywo zaprezentuje elastyczną produkcję przy zastosowaniu innowacyjnego materiału i nowoczesnych technologii. Produkowane meble będą składać się w 90 proc. z płyt DendroLight®, które można zastosować praktycznie w każdym koncepcie produkcyjnym branży drzewnej, meblarskiej i budowlanej. Pokaz przewiduje m.in. prezentację obróbki elementów na maszynach CNC oraz ich lakierowanie i suszenie. Płyty DendroLight® zostaną dostarczone przez wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce, firmę Trehus Design.


Innym wydarzeniem odbywającym się podczas tegorocznej DREMY będzie Polska Fabryka Mebli organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Polska Fabryka Mebli pozwoli zaprezentować możliwości polskich producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna, zrzeszonych w Stowarzyszeniu DROMA, w zakresie kompleksowych rozwiązań wyposażenia technologicznego dla małych i średnich przedsiębiorstw sektora drzewnego i meblarskiego.

Polska Fabryka Mebli zostanie zlokalizowana w pawilonie 5 na powierzchni około 700 m2. Produktem finalnym Polskiej Fabryki Mebli będzie zestaw mebli kuchennych, wykonanych z drewna sosnowego. Zestaw składać się będzie z kredensu oraz stołu.

Proces technologiczny projektowanej fabryki mebli obejmować będzie wszystkie fazy obróbki elementów od momentu rozkroju wysuszonej tarcicy do końcowego montażu mebli. W fabryce zostaną zaprezentowane następujące węzły technologiczne: węzeł wielopiły, wycinanie wad,  łączenie drewna na długość, czterostronna obróbka drewna, łączenie drewna na szerokość,  formatowanie elementów, szlifowanie, wiercenie,   montaż. Dodatkowo zostanie zaprezentowane zagospodarowanie odpadów.

W projekcie udział wezmą miedzy innymi takie firmy jak OSKA, FAMAD, JAROMA, REMA, GOMAD, TECH-FA-MILER, TECHMAR, GOPOL.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

ciekawe

Warto pokazać, jak powinien wyglądać proces technologiczny z prawdziwego zdarzenia. Czasami, jak się wchodzi do zakładu, to nie wiadomo, w którą stronę się obrócić. A to tylko są braki w wiedzy. Bo jak to zwykle bywa, brakuje technologa.

truchal [7]Odpowiedz na ten komentarz2013-04-03 13:05:09

Zgłoś nadużycie

Zgadzam Się

Troszkę pomoże lecz pamiętać trzeba, że niby ta sama produkcjia przy innych maszynach w kązdym z zakładów wygląda trochę inaczej.

Krystian [34]Odpowiedz na ten komentarz2013-04-04 17:18:10

Zgłoś nadużycie

Moja przyjaciółka...

pracuje jako technolog, co prawda w branży mlecznej. Twierdzi, że dobra lokalizacja maszyn w zakładzie oraz zsynhronizowanie ich pracy daje oszczędności rzędu 5-15 %. Coś jest na rzeczy, bo ma ciągle zlecenia:)

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2013-04-08 16:54:59

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA