/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Meble Polska - Poznań wciąż mekką branży meblarskiej

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2013-03-11


Polska jest czwartym na świecie eksporterem mebli - około 90% polskiej produkcji trafia na eksport. Naszą potęgę potwierdzili nie tylko Polscy producenci, którzy nie poddali się ogólnie panującej atmosferze wyczekiwania. Doskonałym dowodem na to, jest niewątpliwy sukces targów Meble Polska 2013.

Meble Polska 2013Meble Polska 2013Fot. MTP

Rozmiar targów Meble zaskoczył nie tylko wystawców (co podkreślali w rozmowach), ale także organizatorów. Było profesjonalnie, międzynarodowo, a często nawet tłoczno. W ciągu czterech targowych dni z ekspozycją zapoznało się ponad 15.000 osób, czyli o około 14% więcej niż podczas ubiegłorocznej rekordowej edycji. Wystawcy zgodnie wskazywali na wysoki profesjonalizm publiczności, wśród której dominowali kupcy meblowi z kraju i zagranicy.

Według danych z rejestracji targi Meble Polska 2013 odwiedzili zwiedzający z ponad 30 państw. Oprócz polskich gości najliczniej reprezentowani byli kupcy meblowi z Rosji i Niemiec. Spore grupy profesjonalnych zwiedzających przyjechały także z Czech, Litwy, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Łotwy, Białorusi, Kazachstanu, Danii, Azerbejdżanu i Włoch.

Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się do kwietniowych targów Drema i Furnica, które już teraz zapowiadają się naprawdę dobrze. Za niecały miesiąc, tym razem to właśnie branża meblarska będzie miała okazję zobaczyć najnowsze tendencje i technologie na rynku komponentów do produkcji mebli i przemysłu drzewnego. Na targach Furnica 2013 zaprezentują się nie tylko firmy przedstawiając nowości rynkowe i nowoczesne rozwiązania. Furnica to również możliwość zainspirowania się i podniesienia kwalifikacji pracowników.

Tegoroczne targi obejmowały ekspozycje o łącznej powierzchni 31.000 m2 (w ubiegłym roku 28.000 m2). Wśród blisko 200 wystawców byli niemal wszyscy liderzy rynku m. in. Grupa IMS, Szynaka-Meble, Forte, Vox, Klose KMK, PAGED – Woodways, LUDWIK STYL, Wajnert Meble, Fabryka Mebli Wójcik, Bogatti, Vero, Gala Collezione, FAMEG, Meble Matkowski, Gawin Group, Klaster ELBLĄG, Rameta, Taranko czy Vinotti. Spośród wystawców zagranicznych warto wymienić grupę producentów z Rumunii oraz francuski PARISOT.

Meble Polska - Poznań wciąż mekką branży meblarskiej (Zdjęcia: 3)

Meble Polska 2013Meble Polska 2013Meble Polska 2013

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA