/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kronopol działa zgodnie z wymogami EUTR

Autor:
Źródło: Kronopol
Data: 2013-03-11


Kronopol poinformował, że spełnia wszystkie wymagania EUTR - rozporządzania Unii Europejskiej dotyczącego handlu drewnem i produktami z drewna na rynku wspólnotowym. Przepisy obowiązują od początku marca 2013 roku.

Fot. Drewno.pl

EUTR (European Union Timber Regulation) to Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 995/2010 z dnia 20 października 2010r. ustanawiające obowiązki podmiotów wprowadzających do obrotu drewno i produkty z drewna. Przepisy weszły w życie trzeciego marca tego roku. Celem regulacji jest przeciwdziałanie handlowi nielegalnie pozyskiwanym surowcom drzewnym. Przedsiębiorstwa działające na terenie Unii Europejskiej są teraz zobowiązane do posiadania skutecznych systemów zarządzania, które pozwolą na weryfikację legalności źródeł surowców. Producent kupujący drewno i produkty z drewna będzie musiał zidentyfikować dla tych  towarów takie informacje, jak kraj czy region pochodzenia oraz zezwolenie na pozyskanie surowca.

-Do przyjęcia regulacji wprowadzonych przez EUTR jesteśmy gotowi już od dawna. Od 2000 roku spółka posiada m.in. Certyfikat FSC, czyli globalny system certyfikacji lasów i produktów drzewnych. Zgodnie z wymogami FSC zobowiązaliśmy się do przestrzegania rygorystycznych wytycznych, przede wszystkim pozyskiwania surowca drzewnego tylko i wyłącznie z legalnych źródeł - mówi Jędrzej Kasprzak, Kierownik Działu Zaopatrzenia Surowcowego w Kronopolu, i dodaje - w Kronopolu 100% surowca drzewnego pochodzi z terenu Unii Europejskiej, w tym aż 95% to drewno z Polski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz