/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Budki lęgowe dla skrzydlatych przyjaciół

Autor:
Źródło: Szkoła Podstawowa numer 2 im. Jana Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim
Data: 2013-03-05


50 drewnianych budek lęgowych w najbliższych dniach powieszą uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim w ramach akcji „Budki lęgowe dla skrzydlatych mieszkańców naszego miasta”.

Potrzeba zawieszenia budek lęgowych wynika z faktu kurczenia się naturalnych siedlisk ptakówPotrzeba zawieszenia budek lęgowych wynika z faktu kurczenia się naturalnych siedlisk ptakówFot. Szkoła Podstawowa numer 2 im. Jana Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim

Akcja jest wyrazem zadania o charakterze ekologiczno-edukacyjnym, jakiego podjęła się Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim. -Chcemy w sposób praktyczny i spontanicznym wzbudzić wśród młodzieży krośnieńskiej poszanowanie i miłość do przyrody. Budki lęgowe dzieci wykonały samodzielnie, podczas zajęć poza lekcyjnych zrealizowanych w czasie ferii zimowych w naszej szkole. W tym roku skupiliśmy się na zapewnieniu domków dla wróbli i sikorek. W najbliższą sobotę budki powiesimy w naszym miejskim parku. – mówi Arkadiusz Kaczanowski, przewodniczy Rady Rodziców.

- Dzięki naszej akcji uczniowie uczą się odpowiedzialności, realizują bardzo ważne zadanie, pomagają ptakom. Potrzeba zawieszenia budek lęgowych wynika z faktu, że kurczy się areał naturalnych siedlisk. Niegdyś liczne gatunki ptaków w naszym mieście, dziś są narażone na wyginięcie, aby temu przeciwdziałać należy wspierać przyrodę wszystkimi możliwymi sposobami. Podejście uczniów jest godne pochwały, z zapałem i entuzjazmem przygotowały budki, teraz pragną je zawiesić aby mogli w nich zamieszkać nowi lokatorzy – komentuje Izabela Sańko, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim.

Do udziału w akcji wieszania budek lęgowych, Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej numer 2 zaprasza wszystkich mieszkańców Krosna Odrzańskiego. Wszystkich przybyłych na miejsce czekają niespodzianki i dużo zabawy.

Start przewidziano na godzinę 10.00, 9 marca 2013 roku (sobota). Miejsce spotkania – Park 1000-Lecia mieszczący się w centrum Krosna Odrzańskiego, przy ulicy Poznańskiej.

Budki lęgowe dla ptaków


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz