/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tragedia w szwajcarskim zakładzie Kronoswiss

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2013-02-27


3 osoby zginęły, a siedem zostało rannych w strzelaninie jaka miała miejsce dzisiaj rano w fabryce płyt drewnopochodnych zlokalizowanej w Menznau w Szwajcarii należącej do Swiss Krono Group.

Tragedia w szwajcarskim zakładzie KronoswissTragedia w szwajcarskim zakładzie KronoswissFot. ngkAtuell5

"Z ogromnym smutkiem musimy potwierdzić, że rano w naszym zakładzie doszło do strzelaniny, rezultacie której są liczne poważne obrażenia i zgony. Szoku i smutku w Kronospanie nie można wyrazić słowami." - można przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie firmy. Zarząd poinformował też, że fabryka zostanie zamknięta na dwa dni, a pracownicy otoczeni opieką psychologiczną i medyczną.

Do tragicznych wydarzeń doszło około godziny 9 w kantynie zakładu podczas przerwy śniadaniowej. 42-letni operator maszyny, długoletni pracownik firmy, zastrzelił z pistoletu dwóch współpracowników i ranił siedem innych osób, w tym sześć ciężko. Sprawca popełnił samobójstwo.

Według informacji policji, na chwilę obecną nie są znane motywy jakimi kierował się sprawca.

W pierwszych doniesieniach lokalnych media informowały, że w fabryce w związku z trudnościami na rynku surowca planowano ograniczenie produkcji, choć zwolnień jeszcze nie zapowiedziano. Informacji te zdementował prezes firmy.

Prasa cytuje też wypowiedź jednego ze znajomych sprawcy, który twierdzi że ten zmienił się w ostatnich latach i miał problemy psychiczne.

Fabryka w Menznau zatrudnia ponad 350 osób. Powstała w 1966 roku jako Kronospan AG. Od tego zakładu rozpoczęła się historia Swiss Krono Gropup do której należy m.in. polski Kronopol.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz